موج تازه ۱۷۰۰ نظامی آمریکایی به افغانستان

به گزارش آژانس خبری بین المللی کوکچه

وزارت دفاع آمریکا برای آموزش های نظامی و مشورت به نظامیان افغان هزار و ۷۰۰ نظامی به افغانستان اعزام می کند.

به گزارش کوکچه به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مقامات «پنتاگون»اعلام کردند: این سربازان در نقاط مختلف افغانستان مستقر خواهد شد.
واشنگتن در شرایطی نیروهای جدید به افغانستان اعزام خواهد کرد که بعد از روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری امریکا، مشاور امنیت ملی وی و وزیر دفاع این کشور در سفر یک ماه گذشته به کابل گفتند که کاخ سفید در حال تدوین راهبرد جدید خود در افغانستان است.
«جان نیکلسون» فرمانده آمریکائی نیروهای ناتو در افغانستان گفته است که احتمال دارد راهبرد جدید واشنگتن در افغانستان تا یک ماه آینده نهائی شود.
امریکا در حال حاضر ۹۸۰۰ نیروی نظامی در افغانستان دارد و نیکلسون اوائل سال میلادی ۲۰۱۷ طرح افزایش ۵ هزار نظامی جدید امریکا در افغانستان را به کاخ سفید ارائه کرده است.
خبرگزاری فرانسه نیز دیروز گزارش داد که ۳۰۰ تفنگدار امریکائی به «هلمند» افغانستان اعزام شده اند. منابع آمریکائی در این باره واکنشی نشان نداده اند، اما پیشتر فرمانده نظامیان آمریکائی در افغانستان گفته بود که بسیاری از این اعزام ها برای جایگزینی نیروهای موجود صورت می گیرد.
سال گذشته پس از شدت یافتن جنگ در هلمند، آمریکا و انگلیس صدها نظامی تازه نفس به این منطقه اعزام کردند تا از سقوط هلمند به دست گروه طالبان جلوگیری به عمل آورند، با این حال، این گروه بخش های زیادی از این استان را در کنترل خود دارد.
استان هلمند بزرگترین مرکز کشت و تولید مواد مخدر در افغانستان محسوب می شود و در گذشته نیز نظامیان انگلیسی در آن مستقر بودند.

هزاران تفنگداران دریایی در سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ در هلمند به کار گرفته شدند که در برخی موارد به شدیدترین درگیریها که نیروهای خارجی در افغانستان انجام دادند وارد شدند.

ماموریت تفنگداران آمریکایی این بار جنگ نیست بلکه به بهانه آموزش و کمک به نیروهای افغانستان است.

پاسخی بگذارید

bigtheme