سیما سمر برکنار شود

کوکچه پرس189 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۱۲ ثور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸ بعد از ظهر
سیما سمر برکنار شود

شماری از اعضای مجلس سنا امروز در نشست عمومی می‌گویند که سیما سمر، رییس کمیسیون حقوق بشر با برخی از قضیه‌های جنایت بشری برخورد دوگانه دارد و «باید از سمتش برکنار شود.»

این شمار از اعضای سنا می‌گویند، در رویدادهایی که غیرنظامیان کشته می‌شوند، این کمیسیون هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد، اما در مورد رهایی زندانیان حزب اسلامی که یکی از مواد توافق‌نامۀ حکومت با این حزب است، واکنش نشان داده و مانع رهایی شماری از زندانیان این حزب شده است.

نظرمحمد فقیری می‌گوید، حدود ۱۶ سال است که سیما سمر رییس کمیسیون حقوق بشر است و این بانو با هر قضیه‌یی یک‌جانبه برخورد می‌کند.

زلمی زلمی می‌گوید که سیما سمر و یا هر شخص دیگری که مانع رهایی زندانیان حزب اسلامی می‌شوند، باید از پیامد ناگوار این اقدام آگاه شوند.

بلال صدیقی، سخنگوی کمیسیون حقوق بشر ادعاهای اعضای مجلس سنا در مورد برخورد دوگانۀ این کمیسیون با قضایا را رد می‌کند و می‌گوید: «کمیسیون حقوق بشر تأکید می‌کند که نباید عاملان جنایت‌های بشری بخشیده شوند.»

به گفتۀ آقای صدیقی، بانو سمر تنها بر اساس قوانین فعالیت می‌کند و در هیچ موردی برخورد دوگانه نداشته است.

شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر را به بی‌توجهی به قضیه‌هایی که در آن کشتار جمعی انجام می‌گیرد، متهم می‌کنند و می‌گویند که در بارۀ حمله بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ که بیش از ۱۳۵ نظامی و غیرنظامی در آن کشته شدند، کمیسیون حقوق بشر هیچ واکنشی نشان نداد.

Advert test
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳۹۶-۰۲-۱۲
کوکچه پرس