هشدار جنرال رازق از کارگیری گزینه‎ی نظامی در برابر پاکستان

جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس کندهار، در دومین نشست با نظامیان پاکستان، به آنان هشدار داده‎است که اگر گفت‎‎وگو‎ها نتیجه‎ای در پی نداشته باشد، مرزبانان افغان ناگزیر خواهند بود که از گزینه‎ی نظامی کار بگیرند.

دومین نشست نظامیان افغان و پاکستان، روز یک‎شنبه (۱۷ ثور) در نقطه‎ی صفری میان دو کشور در سپین‎بولدک، برگزار شد.

دراین نشست، نظامیان افغان و پاکستانی به توافق رسیده‎اند که یک هیئت فنی متشکل از نمایندگان دو طرف، بررسی کند که آیا منطقه‎ی لقمان، مربوط پاکستان می‎شود یا افغانستان.

این هیئت مکلف است تا در درازای یک هفته، نتایج بررسی‎‎هایش را اعلام کند.

جنرال فرید احمدی که ریاست هئیت افغانستان را به عهده دارد، به طلوع نیوز گفت: «هدف آمدن ما این‎است که آتش بس اعلان شود و در هر دو سو، مردم ملکی به خانه‎هایشان برگردند، هم‎چنان مشکل از راه گفت‎‌وگو حل شود.»

از سویی دیگر، فرمانده پولیس کندهار می گوید که نظامیان پاکستان، کار سر شماری را تا پایان بررسی کمیسیون مشترک دو کشور، باید متوقف سازند.

جنرال عبدالرازق ، هشدار می‎دهد که اگر نظامیان پاکستان به سرشماری در روستای لقمان، ادامه بدهند در برابر آنان ازگزینه‎ی نظامی کار گرفته خواهد شد.

وی دراین باره گفت: «اگر پاکستان خلاف فیصله عمل کند، ما هم مجبوریم عکس العمل نشان دهیم اما خواهش ما این‎‎است که مشکل از راه گفت‌وگو حل شود.»

درهمین‏حال، باشنده‏گان سپین بولدک می‎گویند که بسته شدن گذرگاه‎ی مرزی سپین بولدک، آنان را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

نبرد میان نیروهای مرزی افغان و نظامیان پاکستان، روز جمعه پس از آن آغاز شد که به گفته‎ی پولیس کندهار، نظامیان پاکستانی از بهر راه‎اندازی سرشماری، داخل خاک افغانستان شدند. طلوع نیوز

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme
x

شاید بپسندید

حمله انتحاری در هلمند ‘۳۴ کشته و ۵۸ زخمی’ بجا گذاشت

مقامات امنیتی افغانستان تأیید کرده‌اند که یک حمله انتحاری در مقابل نمایندگی "کابل بانک نو" در ولایت جنوبی هلمند رخ داده است. منابع محلی می‌گویند این حمله ۳۴ کشته و دست‌کم ۵۸ زخمی بجا گذاشته است.