احمد ضیا مسعود: غنی و تیم فاسدش در پی ترور رقیبان خود است

کوکچه پرس125 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۶ - ۱:۲۷ قبل از ظهر
احمد ضیا مسعود: غنی و تیم فاسدش در پی ترور رقیبان خود است
احمد ضیا مسعود: غنی و تیم فاسدش در پی ترور رقیبان خود است

آقای مسعود در صفحه اجتماعی خود نوشت: سازماندهی حمله انتحاری تیم مشکوک اشرف غنی در مراسم تشیع جنازۀ سالم ایزدیار، به هدف از بین بردن سران جمعیت اسلامی افغانستان، یکبار دیگر ثابت ساخت که تیم حاکم به مبارزۀ سیاسی مسالمت آمیز و مدنی باور ندارد.

وی تاکید کرد که اشرف غنی با تیم همراه و هم فکرش میخواهند تا از طریق به راه انداختن ترور های زنجیره ای مخالفین سیاسی، ترس و ارعاب را در جامعه سیاسی کشور نهادینه سازد و برای تداوم حکومت غیرمشروع خود در صدد حذف فزیکی رقبایی سیاسی شان برآمده است.

او می گوید، که رئیس حکومت وحدت ملی به خوبی میداند که در آینده سیاسی و در موجودیت سران جمعیت اسلامی افغانستان شانس موفقیت و پیروزی را، جهت تطبیق برنامه های خصمانه و ضدمنافع مردمی دارا نمی باشد. به همین خاطر است که، سیاست حذف و ترور را مانند حکومت های استبدادی گذشته اختیار کرده است.

این عضوجمعیت اسلامی افغانستان می گوید که “اشرف غنی احمدزی” می خواست با کشتار رهبران سیاسی جمعیت، مانع تحقق برنامه های اصلاحی حکومت وحدت ملی گردد و راه را برای تدوام قدرت و تکرار تقلب های انتخاباتی دیگر مساعد سازد.

In this Monday, Dec. 14, 2015 file photo, Afghan President Ashraf Ghani speaks during a press conference in Kabul, Afghanistan.

وی افزوده است که طرز برداشت شخص من از شرایط کنونی امنیتی طوری است که، بعد از حادثۀ تروریستی در مراسم نماز جنازۀ شهید سالم ایزدیار، هیچ جایی برای شخصیت های سیاسی و منتقدین حکومت مصؤن و امن نیست و هر آن باید منتظر بود تا تیم ارگ در صدد ترور کدام یک از مبارزان آزادی و عدالتخواه ما می باشند.

آقای مسعود در ادامه گفت: بعد از حادثۀ انتحاری بالای سران جمعیت، بر علاوۀ طالبان، داعش و سایر گروه های تروریستی که دشمن اصلی ما محسوب می شوند، حالا دشمن دیگری که در جمع این گروه های تروریستی افزود شده است، گروه تروریستی ارگ است که در رأس آن اشرف غنی قرار دارد.

احمد ضیا مسعود با اشاره به اینکه این گروه مشکوک “ارگ” در تبانی با سایر گروه های تروریستی و تروریست پرور، حاضر اند تا به هر فعالیت ضدانسانی که سبب تقویت اقتدار غیرمشروع شان شود دست بزنند هشدار می دهد که مبارزه سیاسی و قاعده بازی سیاست بر خلاف مواد قانون اساسی و ارزش های جامعه دموکراتیک، از حالت مدنی اش کاملاً خارج شده است و در حال تغییر به شیوه های خشونت بار و ترور فزیکی رقبای سیاسی درآمده است.

وی تاکید کرد، که عمل زشت و غیرانسانی که در تشیع جنازه جوان مبارز و نستوه صورت گرفت، بی اعتمادی هایی زیادی را در بین مردم و حکومت اشرف غنی به وجود آورده است. گسترش این بی اعتمادی ها می تواند پیامد های بسیار خطرناک و ناگواری را در آینده نه چندان دور در پی داشته باشد.

به باور وی یگانه راه که می تواند به این بی اعتمادی ها خاتمه داده شود، استعفای اشرف غنی احمدزی و تشکیل حکومت مؤقت است. در غیر آن در موجودیت اشرف غنی و تیم مشکوک وی، کشور به سوی بحران های سیاسی و امنیتی بزرگی خواهد رفت که در آن وقت مهار کردن این بحران ها بسیار دشوار خواهد بود.

احمد ضیا مسعود می گوید، در حالیکه من با قاطعیت تمام و اراده محکم برای مبارزات طولانی عدالتخواهانه در کنار مردم خود ایستاده ام، از همه جوانان و نیروهای تأثیرگذار سیاسی می طلبم که نگذارند وطن عزیز ما به دست این خأنین ملی به بربادی و تباهی گرفته شود.

Advert test
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۱۳۹۶-۰۳-۱۷
کوکچه پرس