هشدار ایجاد ستاد سیاسی در نهمین روز از اعتراض «رستاخیز تغییر»

کوکچه پرس487 نمایش هاآخرین بروزرسانی:شنبه ۲۰ جوزا ۱۳۹۶ - ۴:۳۶ بعد از ظهر
هشدار ایجاد ستاد سیاسی در نهمین روز از اعتراض «رستاخیز تغییر»

اعتراض جنبش رستاخیز تغییر در کابل و شماری از ولایت‌ها با برپایی خیمه‌های تحصن، وارد نهمین روز شد. معترضان می‌گویند، تا زمانی که به خواست‌هاشان رسیده‌گی نشود و در ساختار حکومت تغییر وارد نشود، دست از اعتراض نمیکشند.

رامش نوری، سخنگوی جنبش رستاخیز تغییر به سلام‌وطندار می‌گوید، در صورتی که حکومت به خواست‌های آنان که یکی از این خواست‌ها برکناری حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی است، تمکین نکند، آنان برای مجبور ساختن حکومت به پذیرش خواست‌های‌شان دست به ایجاد ستاد سیاسی با حضور احزاب سیاسی و جنبش‌های مدنی خواهند زد.

آقای نوری می‌افزاید، آنان با حکومت مذاکره نمی‌کنند و تنها روز گذشته با نماینده‌گان مجلس دیداری کردند و خواهان یک روز اعلام ماتم ملی شدند که این خواست‌شان پذیرفته شد.

اما برخی از اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی این مجلس می‌گویند که معترضان باید خواست‌های‌شان را در حدی مطرح کنند که امکان عملی‌شدن آن موجود باشد.

زکریا زکریا، عضو مجلس می‌گوید، خواست‌ها باید در حدی باشند که عملی شوند، نه این که تشنج را به دنبال داشته باشند.

اعضای مجلس از حکومت می‌خواهند که به زودی با معترضان جنبش رستاخیز تغییر به تفاهم برسند و به تحصن آنان پایان دهد.

اعضای جنبش رستاخیز تغییر می‌گویند که تا کنون ۹ خیمه اعتراضی در سطح پایتخت و چندین خیمۀ هم در ولایت‌ها بر پا کرده‌اند. همچنان در حمایت از اعتراض این جنبش، راهپیمایی‌های اعتراضی زیادی در ولایت‌ها و بیرون از کشور راه اندازی شده است.

Advert test
۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۳۹۶-۰۳-۲۰
کوکچه پرس