معاون ارشد امنیتی وزارت کشور افغانستان با اشاره به افزاش حملات تروریستی در این کشور گفت: جنگ در افغانستان از لحاظ نظامی و سیاسی وارد فصل جدیدی شده است.

معاون ارشد وزارت کشور افغانستان: “جنگ افغانستان” وارد فصل جدیدی شده است

ژنرال مراد علی مراد معاون ارشد امنیتی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که جنگ در این کشور وارد فصل جدیدی شده است.

وی افزود: مشتعل نگه داشتن جنگ در ولایت‌هایی که درآمدزایی دارد،  مانند سنگ‌های قیمتی و قاچاق مواد مخدر، از برنامه‌های شورشیان و حامیان آنها است.

مراد درباره برنامه‌های مخالفان دولت افغانستان نیز خاطرنشان کرد: دامن زدن به حساسیت‌های مذهبی، قومی و زبانی همچنین تضعیف ادارات محلی، از بین بردن بزرگان و عالمان دینی از دیگر اهداف دشمنان افغانستان هستند.

بر اساس این گزارش، مخالفان دولت افغانستان سعی می‌کنند با راه‌اندازی حملات تروریستی در شهرهای مهم این کشور، فعالیت داعش را توسعه دهند.

ژنرال افغانستانی تاکید کرد که برای مبارزه و جلوگیری از برنامه‌های مخالفان، اقدامات عملی انجام شده است.

چندی قبل رسانه آمریکایی «تسک‌ اند پرپس» در گزارشی نوشت: با وجود روی کار آمدن رئیس‌جمهور جدید در آمریکا سرنوشت افغانستان همچنان نامعلوم است در حالیکه گروه طالبان نیز به حملات خود در این کشور ادامه می‌دهند.

اداره بازرسی ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار» اعلام کرد که دولت در افغانستان تنها ۶۳ درصد از کل این کشور را در اختیار دارد و این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی ۷۲ درصد بوده است.

در ادامه گزارش آمده است که واشنگتن و کابل در حال از دست دادن افغانستان هستند که قطعا نباید اینطور باشد، فساد سیستماتیک، نیروی امنیتی رو به زوال و عدم مبارزه سالم با مواد مخدر افغانستان و ارتش آن را از بین می‌برد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme
x

شاید بپسندید

پرواز هواپیمای مهاجران رد شدۀ افغان از آلمان لغو شد

پرواز هواپیمای مهاجرانی که درخواست مهاجرتی‌شان از سوی دولت آلمان رد شده بود و این طیاره می‌خواست پناه‌جویان افغان را دوباره به افغانستان بیاورد، لغو شده‌است.