اعضای جامعه مدنی در ارگ: تعداد زیادی از کارمندان نهادهای جامعه مدنی معاشات‌شان را دریافت نکرده‌اند

کوکچه پرس77 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۶ - ۹:۴۱ قبل از ظهر

خبرگزاری رصد: اعضای نهادهای جامعه مدنی در دیداری که رییس‌جمهور غنی در ارگ داشته، گفته‌اند که به دلیل مشکلات مالی، تعداد زیادی از کارمندان این نهادها معاش خویش را دریافت نکرده‌اند.

در خبرنامه‌ای که دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست‌جمهوری منتشر کرده، گزارش شده است که شام روز گذشته، شماری از اعضای نهادهای جامعه مدنی در ارگ با رییس‌جمهور غنی دیدار کرده و به سید اکرام افضلی به نمایندگی از دیگر با اشاره به مشکلات مالی این نهادها گفته است: «تا هنوز تعداد زیادی از کارمندان این نهادها معاشات خویش را دریافت نکرده‌اند. ما بدون نهادهای جامعه مدنی فعال، نظام مردم سالار داشته ‌نمی‌توانیم، پس باید دولت از طریق میکانیسم‌های مشخص، نهادهای جامعه مدنی را تقویت نماید».

در گزارشی که ارگ منتشر کرده، آقای غنی نیز به اعضای جامعه مدنی گفته است: «نهادهای جامعه مدنی باید از متن جامعه برخاسته باشند، به کمک خارجی متکی نباشند، کارهای خویش را به گونه رضاکارانه انجام دهند و زمانی‌که حکومت در راستای حاکمیت قانون و در مقابل زورمندان گام بر می‌دارد، باید از آن پشتیبانی کنند».

اعضای نهادهای جامعه مدنی در این دیدار خود در باره‌ی اعتراض‌ها و برپایی خیمه‌های تحصن که گویند منجر به ایجاد ترافیک در کابل شده، نیز گفت‌وگو کرده‌اند.

راز محمد دلیلی عضو جامعه مدنی گفته است که جامعه مدنی تلاش کرد تا بالای معترضان فشار وارد نماید که خیمه‌های تحصن را بردارند؛ اما حالا وظیفه حکومت است که سرک‌ها و راه‌هایی را که زورمندان بسته اند، باز نماید.

رییس‌جمهور غنی در پاسخ به آن‌ها گفته است: «وعده می‌کنم که تمام سرک‌های مسدود شده کابل را دوباره باز می‌نمایم؛ اما شما باید در کنار من ایستاده شوید.

شماری از شهروندان کابل اعتراضاتی را با نام «جنبش رستاخیز تغییر» برای دادخواهی از قربانیان رویدادهای اخیر کابل با برپایی خیمه‌های تحصن برپا کرده‌اند که چند خیمه‌ی آن از نقاط مختلف شهر جمع شده ولی خیمه‌ی مرکزی آن در نزدیکی شفاخانه ایمرجنسی، باقی مانده است و معترضان گفته‌اند که تا تحقق خواسته‌های‌شان هم‌چنان به اعتراضات‌شان ادامه می‌دهند.

یکی از خواست‌های این معترضان برکناری حنیف اتمر مشاور امنیت ملی و سران نهادهای امنیتی است؛ اما حکومت این خواسته‌ها را رد کرده است.

The post اعضای جامعه مدنی در ارگ: تعداد زیادی از کارمندان نهادهای جامعه مدنی معاشات‌شان را دریافت نکرده‌اند appeared first on خبرگزاری رصد.

خبرگزاری رصد

Advert test
۱۳۹۶-۰۳-۳۰
کوکچه پرس