افراد بشیر قانت در تخار بيش از ٦٠ نفر را کشته و زخمى كردند

کوکچه پرس216 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۲۰ اسد ۱۳۹۶ - ۷:۴۳ بعد از ظهر
افراد بشیر قانت در تخار بيش از ٦٠ نفر را کشته و زخمى كردند

عناصر مسلح قوماندان بشير قانت امروز جمعه به یک مدرسه  دینی و مسجد چاه آب  تخار  به نمازگزاران حمله کرده و ۱۰ نفر را کشتند.

در این حمله که دست کم ۲۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

برخی منابع و شاهدان محلی اعلام کرده‌اند در این حادثه دست کم ۲۹ نفر کشته‌ شده‌اند.

برخی منابع اعلام کرده‌اند این حمله توسط عناصر وابسته به یکی از سران محلی به نام «بشیر قانت» صورت گرفته است.

نبرد میان مردم محل،و آمر بشیر قانت فرمانده وابسته حزب اسلامی گلبدین حکمتیار، در ولسوالی چاه‌آب-تخار آغاز شده است.

به دنبال ناامنی‌ها در تخار امروز حسین جندی، یکی از افراد وابسته به بشیر قانت، فرمانده حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار به نمازگزاران مسجد جامع چاه‌آب حمله کرد.

سنت‌الله تیمور، سخنگوی والی تخار می‌گوید که حسین جندی با تجهیزات سنگین نظامی از جمله آر‌.پی.جی و راکت مسجد را هدف قرار داده که در نتیجۀ این حمله به شمول یک کودک 3 تن کشته و 11 تن دیگر زخم برداشته‌اند.

به گفتۀ آقای تیمور، نیروها از مرکز به منطقه اعزام شده‌اند و وضعیت نسبتاً آرام شده، اما هر لحظه امکان آغاز دوبارۀ درگیری وجود دارد.

این نوجوان طعمه تفنگداران وحشی بشیر قانت گردید.
این نوجوان طعمه تفنگداران بشیر قانت گردید.

سکوت در برابر اعمال جنایت کارانه بشیر قانت فرمانده شرف باخته حزب اسلامی در شهرستان چاه آب تخار، به معنی همسوی با ترور و کشتار مردم بی گناه وبی دفاع است. بشیرقانت که از حمایت مادی قصاب کابل برخور دار است، دست به کشتار مردم مظلوم و با عزت چاه آب می زند.

مولوی نذر الله که روز گذشته رهبری مظاهره چیان را در ولسوالی چاه آب تخار بدوش داشت ساعت هشت امشب از سوی افراد تقنگ دار غیر مسوول وابسته به بشیر قانت فرمانده حزب اسلامی کشته شده است. یک منبع امنیتی که نخواست نامی از او برده شود میگوید: مولوی نذر الله از تک روحانیون چاه بود که امروز جهاد را در برابر افراد تفنگدار غلام حسین وبشیر قانت اعلان کرده بود. این روحانی امروز در درون مسجد از سوی غلام حسین از فرمانده هان تفنگ به دست بشیر قانت تهدید به مرگ شده بود.

چاه‌آب از ولسوالی‌های دورافتاده‌ ولایت تخار است که از سی سال بدینسو آمر بشیر «قانت» و اقاربش درین دیار بر مردم ستم روا داشته و امروز هم از برکت حکومت وحشت ملی تمامی اراکین بلندپایه این ولسوالی از بستگان این جنگسالار مستبد اند. بطور نمونه، داکتر جنید ولسوال چاه‌آب (پسرکاکای بشیر)، سالم، مدیر معارف که در گذشته شاروال بود (خواهرزاده)، حامد آمر جنایی (برادرزاده) که تمام صلاحیت قوماندانی امنیه چاه‌آب را به دست دارد و قوماندان امنیه فقط به نام است.

 بشیر قانت با گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی

۱۳۹۶-۰۵-۲۰
کوکچه پرس