دنمارک افغانستان را در بخش مدیریت انرژى همکارى مى کند

صدراعظم دنمارک، در دیدار با رییس جمهور افغانستان گفت کشورش آماده است تا افغانستان را در بخش مدیریت انرژی همکاری تخنیکی نماید.

225 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ بعد از ظهر
دنمارک افغانستان را در بخش مدیریت انرژى همکارى مى کند
رئیس جمهور غنی با صدراعظم دنمارک دیدار کرد

در خبرنامه دفتر سخنگوى رییس جمهور آمده است که محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، قبل از ظهر دیروز در حاشیۀ هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با لارس لوکی راسموسن صدراعظم دنمارک دیدار کرد.

منبع نوشته است که در این دیدار، هردو جانب پیرامون ثبات کشورهای منطقه، همکاری های اقتصادی و منطقوی و سایر موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر نمودند.

رییس جمهورغنی در این دیدار گفته است که افغانستان، در انتقال و تولید انرژی ظرفیت و فرصت های کافی دارد.

او با اشاره به تجارب موفق دنمارک در بخش مدیریت انرژی افزوده است که افغانستان در زمینۀ مدیریت انرژی نیازمند استفاده از تجارب دنمارک می باشد.

صدراعظم دنمارک در دیدار با رییس جمهور افغانستان گفته است که کشورش آماده است تا افغانستان را در بخش مدیریت انرژی همکاری تخنیکی نماید.

در خبرنامه آمده است که رییس جمهورغنی از لارس لوکی راسموسن صدراعظم دنمارک دعوت نمود که در یک فرصت مناسب به افغانستان سفر نماید و صدراعظم دنمارک نیز به سفر به افغانستان ابراز علاقمندی نموده است.

در مقابل، صدراعظم دنمارک با ابراز قدردانی از رئیس جمهور غنی گفت که در فرصت مناسب به افغانستان سفر خواهد کرد و در خصوص مسایل افغانستان و منطقه، از نزدیک بحث و تبادل نظر خواهد نمود.

۱۳۹۶-۰۶-۲۹ ۱۳۹۶-۰۶-۲۹
کوکچه پرس