کارت‌های رای‌دهی گذشته را باطل اعلام کرد

کمیسیون مستقل انتخابات تمام کارت های رأی دهی گذشته را باطل اعلام کرده و از برگزاری انتخابات توسط کارت های رأی دهی جدید خبر می دهد.

کوکچه پرس118 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۲۰ میزان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷ بعد از ظهر
کارت‌های رای‌دهی گذشته را باطل اعلام کرد

بخش از مشکل انتخابات استفاده از کارت های رای دهی پیشین دانسته می شود، اما اکنون کمیسیون مستقل انتخابات این کارت ها را باطل کرده است.

در نشست امروز چهارشنبه، مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات قرارداد تکنالوژی به هدف ثبت نام رأی دهنده گان را با شرکتی که ظاهراً توانایی تهیه آن را نداشته رد کرده است.

رد درخواست جریان‌های سیاسی:

از سویی هم، نجیب الله احمدزی رییس کمیسیون مستقل انتخابات به اعتراض جریان های سیاسی که خواهان عزل کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی شده بودند، پاسخ رد داد.

این کمیسیون تأکید دارد که انتخابات آینده به مراتب شفاف تر نسبت به انتخابات گذشته برگزار خواهد شد.

این کمیسیون از جریان های سیاسی می خواهد تا با طرح های سازنده شان به روند انتخابات کمک کنند و از مغشوش ساختن افکار عامه بپرهیزند.

همزمان با این، برخی از کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات تأکید دارند که مشکلاتی در تصمیم گیری ها در کمیسیون وجود داشته؛ اما اکنون رفع شده است.

در روزهای نخست هفته روان شماری از جریان های سیاسی نسبت به استقلالیت کمیسیون های انتخاباتی ابراز شک و تردیده کرده و خواهان برکناری کمیشنران این کمیسیون ها شدند.

به باور آگاهان، اگر این بار کمیسیون های انتخاباتی جانبدارانه عمل کنند، کشور بار دیگر وارد بحران عمیق خواهد شد و دیگر مردم نسبت به انتخابات و دموکراسی باور نخواهند کرد.

۱۳۹۶-۰۷-۲۰
کوکچه پرس