اهدای تندیس شجاعت به آریـانا سـعید از سوی انستیتوت ملی موسیقی

کوکچه پرس80 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۲۰ میزان ۱۳۹۶ - ۲:۱۴ بعد از ظهر
اهدای تندیس شجاعت به آریـانا سـعید از سوی انستیتوت ملی موسیقی

اهدای تندیس شجاعت به آریـانا سـعید از سوی انستیتوت ملی موسیقی Aryana Sayed 55

انستیتوت ملی موسیقی افغانستان به آریانا سعید آوازخوان مشهور کشور بخاطر فعالیت‌های هنری اش، در نشستی که به این منظور برگزار شده بود تندیس شجاعت اهدا کرد.

آریانا سعید تاکنون در برگزاری کنسرت‌های خود با مشکل‌های فراوانی مواجه شده اما برخلاف بروز مشکل، کنسرت خود را برگزار کرده است که در آخرین مورد در ۲۸ اسد برخی از عالمان دینی با اندیشه‌‌ی تندروانه می‌خواستند مانع برگزاری کنسرت آریانا سعید شوند اما موفق به این کار نشدند.

احمدناصر سرمست، رئیس انستیتوت ملی موسیقی کشور گفت که آریانا سعید با فعالیت‌های خود به صدای رسای جوانان تبدیل شده و با چالش‌های فراوانی تاکنون مبارزه کرده است.

رئیس انستیتوت ملی موسیقی همچنین افزود که اگر کنسرت آریانا سعید لغو می‌شد، همه‌ی دستاوردهای یک و نیم دهه‌ی اخیر دولت در عرصه موسیقی بر باد فنا می رفت.

دستگیر منیر، مشاور معین تخنیکی و مسلکی وزارت معارف در  این نشست گفت که دشمنان کشور همواره در تلاش بوده‌اند که با موسیقی افغانستان مبارزه کنند اما با پشتیبانی مردم موفق به این کار نمی‌شوند.

مشاور معین تخنیکی و مسلکی وزارت معارف  افزود که آریانا سعید با ترانه‌ها و آهنگ‌های آگاهی بخش را پخش و نشر می‌کند که احساس جوانان را بروز می‌دهد.

آریانا سعید نیز برگزاری کنسرت ۲۸ اسد را مدیون پشتیبانی مردم عنوان کرد و گفت که اگر حمایت مردم نبود، اکنون من تقدیر نمی‌شدم و وقتی من تقدیر می شوم، تمام زنان فعال کشور تقدیر می‌شوند.

وی علیرغم داشتن دشمنان فراوان، همواره با برگزاری کنسرت‌های موسیقی، اشتراک در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در کشور حضور دارد و فعالیت می کند.

گفته می شود، علاوه بر گروه‌های تروریستی، شمار زیادی از عالمان دینی نیز با برگزاری کنسرت‌های موسیقی مخالف هستند و آن را مغایر با ارزش های اسلامی می دانند.

قابل یاد آوریست، انستیتوت ملی موسیقی افغانستان حدود ۸ سال پیش ۱۳۸۹ خورشیدی شروع به فعالیت کرد که اکنون در این مرکز نزدیک به ۷۵ شاگرد دختر در حال آموزش هستند.

۱۳۹۶-۰۷-۲۰
کوکچه پرس