رویدادهای مهم امنیتی روز پنجشنبه در نقاط مختلف کشور

شهادات 43 سرباز ارتش در «قندهار»، تلفات سنگین طالبان در 24 ساعت گذشته، درگیری شدید نیروهای افغان و طالبان در شهرستان «اندر» «غزنی» و «شکست طالبان در شهرستان «جغتو» رویدادهای مهم امنیتی روز پنجشنبه در افغانستان است.

256 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:جمعه ۲۸ میزان ۱۳۹۶ - ۱:۰۱ قبل از ظهر
رویدادهای مهم امنیتی روز پنجشنبه در نقاط مختلف کشور

**کشته شدن بیش از ۴۰ سرباز افغان در «قندهار»

منابع خبری افغانستان روز پنجشنبه اعلام کردند که گروه طالبان با حمله به یک پایگاه ارتش در «میوند» در ولایت قندهار ۴۳ سرباز ارتش را کشته و ۹ تن دیگر را زخمی کردند. سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفته است که طالبان در ساعات نخست امروز به این پایگاه نیروهای ارتش در منطقه «چشموی» میوند حمله کرده اند. وی با تائید کشته شدن نیروهای ارتش گفته است که در این حمله ۱۰ تن از نیروهای طالبان هم کشته شده اند.

**کشته شدن بیش از ۱۰۰ تن از طالبان در ۲۴ ساعت گذشته

وزارت دفاع افغانستان روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۵ والیت و با انجام ۲۰ عملیات ویژه ۱۰۰ تروریست کشته و ۴۴ تن دیگر زخمی شدند. در بیانیه وزارت دفاع افغانستان که امروز در اختیار ایرنا در کابل قرار گرفت آمده است که در این عملیات ها تعداد زیادی از سلاح و مهمات تروریست ها نیز منهدم شده است. در این بیانیه به شمار تلفات نیروهای افغان در این عملیات ها اشاره ای نشده است.

**درگیری شدید در «اندر» در «غزنی»

یک منبع امنیتی در غزنی افغانستان اعلام کرد که درگیری شدید در نزدیکی فرمانداری اندر ادامه دارد و در ۳ روز گذشته نزدیک به ۲۰ سرباز در حملات کشته یا زخمی شده اند. این منبع در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ایرنا در کابل گفت شب گذشته نیز طالبان به فرمانداری حمله کردند که در نتیجه ۲ سرباز کشته شد و گروه طالبان ۳ خودرو سنگین «هاموی» در اختیار داشتند که با استفاده از آن تا نزدیک فرمانداری رسیده بودند.

**شکست طالبان در حمله به «جغتو» در «غزنی»

ژنرال«محمد زمان» فرمانده پلیس غزنی روز پنجشنبه اعلام کرد که گروه طالبان بامداد امروز به جغتو حمله کردند که در نتیجه با مقاومت نیروهای افغان مواجه شدند و شکست خوردند. وی افزود: در این حمله به طالبان تلفات وارد شد اما شمار آن روشن نیست و نیروهای افغان در این حمله آسیب ندیدند.

۱۳۹۶-۰۷-۲۸
کوکچه پرس