دیدار ربانی با رئیس کمیته تحریم‌های شورای امنیت ملل متحد

230 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۸ عقرب ۱۳۹۶ - ۷:۰۸ بعد از ظهر
دیدار ربانی با رئیس کمیته تحریم‌های شورای امنیت ملل متحد

صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، شام امروز با آقای غیرت عمروف رئیس کمیته تحریم‌های شورای امنیت ملل متحد و هیئت همراه وی، در دفتر کار خویش ملاقات کرد.

در آغاز، وزیر امور خارجه کارکردهای کمیته یاد شده را ستودنی خوانده و بر ضرورت نظارت بر رعایت و تطبیق تحریم‌ها توسط کشورهای عضو تأکید ورزید.

سپس، رئیس کمیته تحریم‌های شورای امنیت ملل متحد از همکاری‌های دولت افغانستان با تیم‌های ناظران این کمیته ابراز سپاس نموده و در باره استفاده مؤثر از رژیم تحریم‌ها، به ویژه اهمیت استفاده افغانستان از این رژیم به نفع خویش، صحبت کرد.

در ادامه، دو طرف از ادامه همکاری نزدیک دولت افغانستان و کمیته تحریم‌های شورای امنیت ملل متحد به همدیگر اطمینان دادند.

از سوی دیگر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، پس از چاشت امروز، آقای هانو ریپاتی سفیر جدیدالتقرر جمهوری فنلند مقیم کابل را، برای ملاقات تعارفی در دفتر کار خویش به حضور پذیرفت.

در آغاز، وزیر امور خارجه به آقای ریپاتی خوش‌آمدید گفته، ضمن آرزوی موفقیت در مأموریت پیشرو برای نامبرده، از همکاری‌های فنلند در عرصه‌های مختلف و اشتراک آن کشور در کنفرانس بروکسل در باره افغانستان و تعهد ادامه این همکاری‌ها تا سال ۲۰۲۰ و فراتر از آن ابراز سپاس نمود.

سپس، آقای ریپاتی از فرصت ملاقات با وزیر امور خارجه قدردانی نموده، از تعهد قوی آن کشور برای ادامه و گسترش همکاری‌های فعلی با افغانستان اطمینان داد.

در ادامه، دو طرف در باره تلاش‌های دولت افغانستان در راستای تقویت اجماع منطقوی و گسترش تجارت و ترانزیت با کشورهای منطقه و جهان بحث و تبادل نظر کردند

۱۳۹۶-۰۸-۰۸
کوکچه پرس