داعش مسئولیت حمله به تلویزیون «شمشاد» را برعهده گرفت

769 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۱۶ عقرب ۱۳۹۶ - ۲:۲۴ بعد از ظهر
داعش مسئولیت حمله به تلویزیون «شمشاد» را برعهده گرفت

داعش تاکید کرد که حمله مسلحانه به ساختمان یک شبکه تلویزیونی در پایتخت افغانستان، کار این گروهک تروریستی بوده است.

گروه تروریستی داعش ظهر امروز (سه شنبه) مسئولیت حمله مسلحانه به ساختمان شبکه تلویزیون خصوصی و پشتوزبان «شمشاد» در مرکز شهر کابل، پایتخت افغانستان را بر عهده گرفت.

این در حالی است که رسانه های خبری افغانستان از خبرنگاران شبکه شمشاد نقل کردند که چند مهاجم مسلح به همراه عاملان انتحاری نزدیک ساعت ۱۰:۵۰ پیش از ظهر به وقت محلی (۹:۵۰ به وقت تهران) به ساختمان این شبکه تلویزیونی در منطقه «چمن حضوری» شهر کابل حمله کردند جایی که ابتدا یکی از آنها خود را در دروازه ورودی ساختمان منفجر کرده و پس از آن نیز مهاجمان دیگر وارد ساختمان شدند.

در حالی که «طاهر زلاند»، مسئول رادیو و تلویزیون شمشاد حمله به ساختمان این شبکه را تایید کرده و گفته تمامی کارمندان به بیرون انتقال داده شدند، یکی از خبرنگاران شبکه تاکید کرده که در جریان این حمله دست کم یکی از کارمندان شمشاد جان خود را از دست داده و دو کارمند دیگر نیز زخمی شدند.

در همین حال، پخش برنامه های شبکه شمشاد دقایقی پس از انفجار قطع شده و مسئول این شبکه نیز از ادامه درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و عاملان حمله خبر داده است.

لازم به ذکر است که پیشتر جنبش طالبان دست داشتن در حمله به ساختمان شبکه شمشاد را رد کرده و هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن را بر عهده نگرفته بود.

۱۳۹۶-۰۸-۱۶
کوکچه پرس