تلفات غیرنظامیان در حمله هوایی در قندوز “تایید” شد

249 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۱۷ عقرب ۱۳۹۶ - ۱:۳۷ بعد از ظهر
تلفات غیرنظامیان در حمله هوایی در قندوز “تایید” شد

در حالی که نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان اعلام کردند که در جریان عملیات هوایی در ولسوالی چهار دره قندوز، آسیبی به غیر نظامیان نرسیده است، اما دفترهیئت کمک سازمان ملل درافغانستان (یوناما) اعلام کرده که در حمله چهارم نوامبر در ولایت قندوز ۱۰غیر نظامی کشته شده‌اند.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا، روز گذشته فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در افغانستان اعلام کرد که تحقیقات این نیروها در ولایت قندوز نشان می‌دهد که هیج غیرنظامی در حمله این در این ولایت کشته نشده‌ است.

یوناما در صفحه رسمی توییتر خود نوشته که در نتیجه مصاحبه این نهاد با منابع مختلف از جمله بازماندگان حادثه، مراکز بهداشت، بزرگان محلی و سایر منابع، شواهد قوی به دست آمده حاکی از اینکه شماری افراد غیرنظامی درمیان قربانیان این بمباران بوده‌اند.

نیروهای آمریکایی دیروز اعلام کردند که براساس تحقیقات آنها درعملیات مورد اشاره که بتاریخ ۱۳و ۱۲ عقربانجام شده، هیج شواهدی از تلفات غیر نظامیان دیده نشده‌است.

فرماندهی نیروی هوایی آمریکا افزوده بود که در این عملیات شماری از افراد مسلح مخالف دولت کشته شده‌اند.

پیشتر، خوش احمد نصرت‌یار، عضو شورای ولایتی قندوز گفته بود که صبح روز یکشنبه هفته جاری، زمانی که درگیری پایان یافته بود، غیرنظامیانی در حال برگشت به خانه‌های‌شان بودند بمباران شدند.

به گفته او، در این حمله ۱۴ غیرنظامی کشته و ۱۳ نفر دیگر مجروح شدند. او افزوده بود که دو زن و سه کودک از جمله کشته‌شدگان بودند.

۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۳۹۶-۰۸-۱۷
کوکچه پرس