در حمله هوایی در فراه ٢٥ فرد ملکی زخمی شده اند

324 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:جمعه ۱۹ عقرب ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲ بعد از ظهر
در حمله هوایی در فراه  ٢٥ فرد ملکی زخمی شده اند

شماری از باشندگان فراه می گویند که در اثر حمله هوایی اردوی ملی در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه؛ به شمول چهار کودک ٢٥ فرد ملکی زخمی شده اند.

عبدالغفور باشندۀ قریه ننگ آباد ولسوالی خاک سفید، با تایید این خبر به آژانس خبرى پژواک گفت که بعد از ظهر روز گذشته، هلیکوپترهای اردوی ملی، با هدف قراردادن بازار قریۀ ننگ آباد این ولسوالی، چندین تن را زخمی ساختند.

به گفتۀ او، با آغاز این حملات، باشندگان محل با مقام های ولایت فراه در تماس شدند؛ اما هیچ اقدامی برای جلوگیری از ادامه حملات صورت نگرفت که در نتیجه، ٢٥ فرد ملکی که بیشتر آنان دکاندار هستند، زخمی شدند.

سمیع الله هشت ساله یکی از زخمیان این رویداد که سینه و شانه هایش با بنداژ پیچانده و بستری است، گفت: «خواهرهایم با شنیدن صدای فیر به خانه کاکایم پناه بردند و زمانی که من هم خواستم پیش آنان بروم، طیاره مرا با مرمی زد.»

عبدالباری دیگر باشندۀ محل گفت که نیروهای هوایی، داخل بازار قریه شان انداخت و فیر را شروع کردند که در نتیجه، ده ها تن از مردم بی گناه ملکی زخمی شدند.

این باشندۀ محل مدعی شد که طیاره ها فقط مردم ملکی را هدف قرار می داد و به مخالفین مسلح دولت هیچ آسیبی نرسیده است.

داکتر احمد جاوید دانش نوکریوال بخش جراحی شفاخانه ملکی ولایت فراه گفت که شماری از زخمیان رویداد، ناوقت عصر دیروز (١٨ عقرب) به شفاخانه ملکی فراه و شمار دیگر به کلینيک های دولتی و خصوصی منتقل گردیده اند.

موصوف افزود که وضعیت صحی یک مرد شصت ساله که از ناحیه سر به وی آسیب رسیده است، نگران کننده می باشد.

ناصر مهری سخنگوی والی فراه می گوید که روز گذشته، حوالی ساعت ٤ عصر، چرخبال های اردوی ملی مواضع طالبان را در قریه ننگ آباد ولسوالی «خاک سفید» هدف قرار داد که در نتیجه، ٨ طالب به شمول سه قوماندان آنان کشته شده است.

وی افزود که در این حملات، چهار فرد ملکی زخمی شده که وضعیت صحی آنان نگران کننده نیست.

در همین حال، قاری یوسف احمدی یک تن از سخنگویان طالبان می گوید که در این حمله، به افراد آنان هیچ آسیبی نرسیده؛ اما به مردم ملکی خسارات جانی و مالی رسیده است.

ولسوالی خاک سفید در فاصلۀ حدود ٥٠ کیلومتری، در شمال مرکز شهر فراه موقعیت دارد و یکی از ولسوالی های تحت نفوذ طالبان محسوب می شود.

در عین حال، یک تن از باشندگان ولسوالی بالابلوک فراه که خواست نامش فاش نشود، به پژواک گفت که دو شب قبل در اثر حملات هوایی اردوی ملی، دو فرد ملکی در قریه «پیو و پساو» آن ولسوالی زخمی شده بودند.

Tagged
۱۳۹۶-۰۸-۱۹ ۱۳۹۶-۰۸-۱۹
کوکچه پرس