سازمان ملل: شمار زخمی‌های جنگ در افغانستان ۲۱ درصد افزایش یافته است

سازمان ملل متحد از افزایش بسیار زیاد شمار زخمی‌های جنگی در افغانستان خبر داده است. آمار این سازمان نشان می‌دهد که روزانه تا ۸۰ مورد درگیری در افغانستان ثبت شده است. شمار زخمی های جنگی نیز ۲۱ درصد افزایش یافته است.

89 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۲ قوس ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹ قبل از ظهر

دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان «یوناما» گزارش داد تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد که به دلیل شدت گرفتن جنگ‌ها، شمار زخمی‌های جنگی در این کشور به شدت رو به افزایش است.

در گزارش آژانش هماهنگی کمک‌های بشردوستانه در سازمان ملل متحد که منتشر شد، از آغاز سال جاری میلادی تا اواسط ماه نوامبر در مراکز درمانی دولتی و غیردولتی ۶۹ هزار زخمی جنگ ثبت نام شده اند که نسبت به آمار مدت زمان مشابه در سال گذشته ۲۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در این گزارش آمده است که جنگ در افغانستان شدت گرفته است. تازه‌ترین آمار سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که به صورت میانگین در هر روز ۸۰ حادثه جنگی در افغانستان به وقوع می‌پیوندد.

براساس آمار این سازمان از آغاز ماه ژانویه تا پایان ماه سپتامبر ۱۲ هزار و ۹۰۰ مورد چنین حوادثی رخ داده است که پنج برابر حوادث جنگی مدت زمان مشابه در سال ۲۰۰۸ می‌باشد.

یوناما در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل متحد در هفته‌های گذشته ارزیابی خود نسبت به وضعیت افغانستان را تغییر داد و عنوان افغانستان را از کشور پس از جنگ به کشور درگیر جنگ تبدیل کرد.

Advert test
۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۳۹۶-۰۹-۱۲
کوکچه پرس