حوثی‌های یمن مدعی حمله موشکی به نیروگاه اتمی ابوظبی شدند؛ امارات تکذیب کرد

حوثی‌های یمن می‌گویند یک فروند موشک کروز به سمت یک نیروگاه اتمی در ابوظبی شلیک کردند.

76 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۲ قوس ۱۳۹۶ - ۴:۳۲ بعد از ظهر

به گزارش کوکچه به نقل ا ز شبکه تلویزیونی المسیره، متعلق به شورشیان شیعه حوثی در یمن روز یکشنبه ۱۲ آذر با اعلام این خبر گزارش داد که این موشک از نوع بالدار بوده و نیروگاه «براکه» در پایتخت امارات متحده عربی را هدف قرار داده است.

پروژه ناتمام نیروگاه اتمی براکه که ساخت یک شرکت کره‌ای است، قرار است از سال ۲۰۱۸ عملیاتی شود.

شبکه المسیره در وبسایت خود نوشت پرتاب موشک کروز به ابوظبی در روز یکشنبه، در پی پرتاب آزمایشی موشکی در ماه اوت گذشته انجام شده است.

دولت امارات تکذیب کرد

المسیره مدعی شد که این موشک به هدف اصابت کرده است، اما خبرگزاری رسمی امارات WMA به نقل از منابع رسمی این کشور، این خبر را تکذیب کرد.

وزارت بحران و امور اضطراری امارات متحده عربی ضمن تکذیب این خبر در صفحه توئیتر خود نوشت: «سامانه دفاع هوایی امارات قادر است با هر گونه تهدیدی علیه [نیروگاه] براکه برخورد کرده و امنیت آن را تأمین کند.»

این دومین بار در سال جاری میلادی است که حوثی‌ها مدعی پرتاب موشک به خاک امارات متحده عربی شده‌اند. چند ماه پیش نیز آنها از پرتاب موشکی به ابوظبی خبر دادند، اما هیچ منبعی اصابت این موشک به هدف را تأئید نکرد.

حوثی‌ها گروه شورشی شبه نظامی هستند که با حمایت ایران با نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن می‌جنگند. آنها در خارج از مرزهای یمن نیز منافع عربستان را مورد تهدید قرار داده‌اند. ارتش عربستان شامگاه ۱۳ آبان با استفاده از سامانه ضدموشکی خود یک فروند موشک شلیک شده از سوی گروه یمنی حوثی را بر فراز فرودگاه ریاض منفجر کرد.

ماجرای تیتر کیهان

برخی کاربران ایرانی توئیتر یادآوری کرده‌اند که روزنامه کیهان روز دوشنبه ۱۵ آبان بعد از شلیک موشک حوثی‌ها به ریاض، در تیتر اول خود هدف بعدی حمله را «دوبی» ذکر کرده بود. روزنامه کیهان به دلیل انتشار این تیتر دو روز توقیف شد.

Advert test
۱۳۹۶-۰۹-۱۲
کوکچه پرس