پرتاب راکت از پاکستان ادامه یابد اقدام متقابل انجام می‌دهیم

سخنگوی ارتش افغانستان با اشاره به سفر هیئت نظامی کشورش به پاکستان ابراز امیدواری کرد که ارتش این کشور حملات راکتی به افغانستان را متوقف کند، در غیر این صورت نظامیان افغان نیز اقدام متقابل انجام خواهند داد.

108 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۶ - ۱:۴۶ قبل از ظهر
پرتاب راکت از پاکستان ادامه یابد اقدام متقابل انجام می‌دهیم

«دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد هیئت نظامی کشورش که با مقامات نظامی پاکستان درباره حملات راکتی به شرق افغانستان گفت‌وگو کرده بود به کابل بازگشته است.

این هیئت پس از تشدید حملات راکتی ارتش پاکستان به ولایت‌های شرقی افغانستان برای گفت‌وگو درباره تامین امنیت دو سوی «خط دیورند» به پاکستان سفر کرده بود.

وزیری با اشاره به سفرهای مشابه در گذشته برای بهبود روابط با پاکستان به روزنامه «ماندگار» گفته که اگرچه ارتباط میان افغانستان و پاکستان برای امنیت دو کشور حائز اهمیت است، اما اسلام‌آباد هیچ گاه در این باره صادق نبوده است.

وی تاکید کرد  پاکستان این بار به تعهداتش درباره توقف حملات راکتی به ولایت‌های مرزی افغانستان پایبند باشد.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت: به نظامیان مستقر در ولایت‌های مرزی، بویژه نظامیان ولایت «کنر» دستور داده شده است تا در صورت شلیک راکت از پاکستان، اقدام متقابل انجام دهند.

اخیرا نیز نماینده مردم «کنر» در پارلمان افغانستان اظهار داشت «لشکر طیبه» پاکستان در این ولایت مراکزی را برای تروریست‌ها ایجاد کرده است و اتباع پاکستانی را در این مراکز آموزش می‌دهد.

به گفته این نماینده کنر، مراکز آموزش تروریستی لشکر طیبه با پشتیبانی سازمان اطلاعات ارتش پاکستان در ولایت کنر ایجاد شده است و تمام تجهیزات این مراکز از پاکستان به مناطقی در این ولایت منتقل شده‌اند.

به نظر کارشناسان افغان، پیش از این ارتش پاکستان با شلیک هزاران راکت به ولایت‌های شرقی افغانستان از جمله کنر، باعث آواره شدن مردم محلی شده و زمینه را برای استقرار این گروه تروریستی مهیا کرده است.

Advert test
۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۳۹۶-۰۹-۱۳
کوکچه پرس