دیدار معین سیاسی وزارت امورخارجه افغانستان با وزیر امور خارجه آسترالیا

62 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:جمعه ۱۷ قوس ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵ بعد از ظهر
دیدار معین سیاسی وزارت امورخارجه افغانستان با وزیر امور خارجه آسترالیا

کنبرا – آقای حکمت خلیل کرزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه ج.ا.ا. در جریان سفر خود به آسترالیا جهت افتتاح نخستین اجلاس مشورت های سیاسی میان افغانستان و آسترالیا و نیز گروه دوستان پارلمانی دوکشور، قبل از ظهر چهارشنبه ۱۵ قوس ۱۳۹۶ با خانم جولی بیشاپ، وزیر امور خارجه و سرپرست معاونیت صدر اعظم آسترالیا، دیدار و گفتگو کرد.

آقای کرزی در این ملاقات بر همکاری های دو کشور و مبارزه مشترک با تروریزم تاکید کرده گفت، که افغانستان از استراتیژی جدید امریکا در جنوب آسیا حمایت می کند و امیدوار است که یک اجماع بین المللی برای حمایت از این استراتیژی جهت ریشه کن کردن تروریزم در منطقه شکل بگیرد. آقای کرزی تاکید کرد که تروریزم هنوز به عنوان یک تهدید بین المللی، خطر جدی برای صلح، ثبات و توسعه اقتصادی در افغانستان و منطقه است و این خود نیاز به همکاری های بلند مدت جامعه جهانی دارد.

خانم جولی بیشاپ از پیشرفت های دولت افغانستان در زمینه مبارزه با تروریزم قدردانی کرده گفت که آسترالیا در جنگ بر علیه تروریزم در کنار دولت و مردم افغانستان ایستاده است و از صلح و ثبات در افغانستان حمایت می کند. وی تاکید کرد که ایجاد یک پلاتفورم برای مشورت های سیاسی میان دو کشور یک قدم مثبت برای گسترش بیشتر روابط است و این می تواند آینده روابط دو کشور را عمیق تر سازد.

آقای کرزی گفت امیدوار است که این مشورت ها در عرصه های مختلف مانند امنیت، تجارت و اقتصاد و فرهنگ گسترش یافته و دو کشور بر اساس آن بتوانند در مسایل جهانی، به خصوص مبارزه با ترویسم، هماهنگی های بیشتری را ایجاد کنند.

۱۳۹۶-۰۹-۱۷ ۱۳۹۶-۰۹-۱۷
کوکچه پرس