جایگاه کریکت افغانستان در صدر رابطه ورزشی آسترالیا و افغانستان

100 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۹ قوس ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹ بعد از ظهر
جایگاه کریکت افغانستان در صدر رابطه ورزشی آسترالیا و افغانستان

کوکچه- کنبرا- حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان در دیدار از آسترالیا، موضوع کریکت را در چارچوب دیپلوماسی ورزشی افغانستان و آسترالیا با مقامات این کشور بحث نمود.

کریکت از بازی های دلخواه مردم هر دو کشور محسوب شده و با پیشرفت های اخیری که نصیب تیم افغانستان گردیده است، ضرورت است تا در سطوح بلندتر مطرح شده و از موقف کریکت افغانستان حمایت گردد. افغانستان هم اکنون یازدهمین کاندید شورای جهانی کریکت بوده و واجد شرایط برای بازی در رقابت های امتحانی یا Test Match Cricket  می باشد.

در ملاقات با خانم جولی بیشاپ و در صحبت با آقای گرانت پولتر، رئیس روابط حکومتی بورد کریکت آسترالیا، آقای کرزی خواهان بازی تیم افغانستان با آسترالیا در رقابت های امتحانی شد که قرار است در ماه می سال ۲۰۱۸ در امارات متحده عربی دایر شود.

جانب آسترالیایی در این زمینه وعده همکاری داده و از پیشنهاد افغانستان استقبال نمود. همچنان، برای توسعه کریکت،آقای کرزی خواهان تربیه ورزشکاران افغان در برنامه های تخصصی کریکت شد.

جانب افغانستان در اولین نشست مشورت های سیاسی میان افغانستان و آسترالیا که به تاریخ ۷ دسامبر در وزارت امور خارجه و تجارت آسترالیا دایر گردید، بحث کریکت در صدر همکاری های دو کشور در عرصه دیپلوماسی ورزش جا داده شد.

حکمت خلیل کرزی موضوع کریکت را با وکلای پارلمان آسترالیا در ضیافتی که به مناسبت افتتاح گروه دوستان افغانستان دایر شده بود مطرح نموده و این ورزش را وجه مشترک برای روابط مردمی و حکومتی میان دو کشور خواند. اعضای این گروه پیشرفت کریکت افغانستان را که در اولین دهه فعالیت مسیر پنجاه تا هفتاد ساله سایر کشورها را به این زودی پیموده است، تحسین نموده و آن را نقطه قوت مردمی و همگرایی با جهان دانستند.

۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۳۹۶-۰۹-۱۹
کوکچه پرس