مهم‌ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

حضور نیروهای چچنی در لوگر، آغاز عملیات سرکوب داعش در ننگرهار و کشته شدن ۵۵ عضو طالبان در قندوز از مهم‌ترین رویدادهای امنیتی امروز 20 آذر در افغانستان است.

149 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸ بعد از ظهر

حضور نیروهای چچنی در لوگر برای آموزش به طالبان، بازداشت ۴نفر به اتهام قتل ۱۰ عضو یک خانواده در کابل، آغاز عملیات سرکوب داعش در  ولایت ننگرهار ، کشته شدن معاون فرمانده خودخوانده طالبان در لغمان، کشته شدن ۵۵ عضو نیروهای طالبان در ولایت قندوز، اظهارات ضدونقیض از قتل یک غیرنظامی توسط طالبان، تیرباران یک زن توسط گروه طالبان در ولایت سرپل از مهمترین رویدادهای امنیتی امروز دوشنبه ۲۰ آذر است.

حضور نیروهای چچنی در لوگر برای آموزش به طالبان

به گزارش  خبرگزاری فارس، مقام‎های ولایت لوگر می‌گویند که ۱۱ شهروند چچنی و یک شهروند آذربایجانی که در شهرستان «ازره»  ولایت لوگر بازداشت شده بودند، برای آموزش طالبان به این ولایت آمده بودند.

۱۰ روز پیش، ۱۱ شهروند چچنی و یک شهروند آذربایجان از شهرستان ازره ولایت لوگر بازداشت شدند. آنها از مسیر شهرستان حصارک ننگرهار به لوگر آمده بودند که در بین آنها ۳ زن و ۶ کودک نیز بودند، اما یک شهروند چچنی توانست که هنگام عملیات نیروهای دولتی افغانستان، فرار کند.

بازداشت ۴نفر به اتهام قتل ۱۰ عضو یک خانواده در کابل

«سالم الماس»، رییس تحقیقات جنایی پلیس کابل از بازداشت چهار نفر در رابطه با قتل ۱۰ عضو یک خانواده در کابل خبر داد.

الماس گفت: این افراد روز یکشنبه ۱۹ آذر، در شاهراه بغلان – کابل در دشت رباطک وقتی توسط  پلیس بازداشت شدند که به طرف کابل در حرکت بودند.

آغاز عملیات سرکوب نیروهای داعش در  ولایت ننگرهار

وزارت دفاع ملی افغانستان، عملیات سرکوب و نابودی داعش در شهرستان خوگیانی ولایت ننگرهار را آغاز کرده است.

«شیرین آغا فقیری» سخنگوی نیروهای ارتش  افغانستان  در شرق این کشور  با بیان اینکه عملیات سرکوب و نابودی داعش در شهرستان  «خوگیانی» ولایت ننگرهار را آغاز شده است، گفت: این عملیات از روز یکشنبه  ۱۹ آذر آغاز شده است.

کشته شدن معاون فرمانده خودخوانده طالبان در لغمان   

مقام‌های محلی در ولایت لغمان می‌گویند که «عبدالصمد» معاون فرمانده خودخوانده طالبان در شهرستان بادپس ولایت لغمان در انفجار مین دست ساز کشته شده است.

«سرحدی زواک» سخنگوی والی لغمان گفت: عبدالصمد معاون  فرماندار خودخوانده طالبان در  شهرستان بادغیس ولایت لغمان کشته شده است.

کشته شدن ۵۵ عضو نیروهای طالبان در  ولایت قندوز

مقام‌های امنیتی افغانستان در شمال و شمال شرق این کشور می‌گویند که در عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت قندوز تلفات سنگینی به طالبان وارد شد.

 «نصرت الله جمشیدی» سخنگوی نیروهای ارتش شاهین افغانستان امروز دوشنبه  ۲۰ آذر گفت: عملیات نابودی سرکوب در شهرستان «امام صاحب» ولایت قندوز  از ۴ روز گذشته آغاز شده است.

اظهارات ضدونقیض از قتل یک غیرنظامی توسط طالبان

 در حالی که فرمانده پلیس جوزجان می‌گوید که یک بزرگ قومی در این ولایت توسط طالبان به قتل رسیده است، طالبان این ادعا را نپذیرفت و اعلام کرد که به غیرنظامی‌ها آسیبی وارد نمی‌کند.

مقام‌های امنیتی در ولایت جوزجان می‌گویند که طالبان  این بزرگ قومی  را به دلیل عدم جمع آوری عشر و ذکات برای طالبان به قتل رساندند.

تیرباران یک زن توسط گروه طالبان در ولایت سرپل

 مقام‌های محلی در ولایت سرپل تأیید کردند که طالبان یک زن را در شهرستان صیاد این ولایت به دلیل هم‌کاری خانواده‌اش با دولت افغانستان تیرباران کرده‌است.

«ذبیح‌الله امانی»، سخنگوی والی سرپل گفت که این حادثه زمانی رخ داده‌است که این زن به منظور شرکت در مراسم عزاداری نزدیکان‌ خود به منطقه‌ «پسته‌مزار» شهرستان صیاد رفته‌بود.

۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۳۹۶-۰۹-۲۰
کوکچه پرس