لیسه نسوان فرقه تروریستی فتح الله گولن در کابل محاصره شد

لیسه نسوان افغان ترک در کابل تحت محاصره نیروی های امنیتی قرار گرفته و ساحه تحت نظارت جدی امنیتی قرار دارد.

201 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲ بعد از ظهر
لیسه نسوان فرقه تروریستی فتح الله گولن در کابل محاصره شد

مسئولان مکاتب/مدارس افغان-ترک در افغانستان می‌گویند چهار آموزگار یکی از مکاتب آنها امروز در شهر کابل ناپدید شده‌اند. فواد حیدری، معاون مکاتب افغان-ترک در افغانستان به بی‌بی‌سی گفت سه نفر از آنها شهروند ترکیه و یکی از آنها هم شهروند افغانستان است. به گفته آقای حیدری این آموزگاران ساعت هفت صبح امروز (۲۱ قوس/آذر) هنگام رفتن به مرکز شهر کابل، از منطقه تایمنی که یکی از مکاتب دخترانه افغان-ترک در آن فعال است، ناپدید شده‌اند.

او گفت تا هنوز در مورد سرنوشت این استادان معلوماتی در دست نیست ولی به نقل از منابع وزارت داخله گفت که این آموزگاران در بازداشت نیروهای امنیت ملی افغانستان هستند. وزارت داخله افغانستان گفته در این مورد اطلاعی ندارد.

آقای حیدری همچنین گفت که نیروهای امنیت ملی افغانستان امروز بعد از ظهر همین مکتب دخترانه افغان-ترک در منطقه تایمنی را بازرسی کردند. او مدعی شد که این نیروها “بدون مجوز قانونی” ساعت ۴:۳۰ دقیقه پس از ظهر وارد محوطه مکتب در منطقه تایمنی شدند و برعلاوه ساختمان مکتب، خانه‌های برخی از آموزگاران را نیز بازرسی کردند.

یسه نسوان افغان ترک کابل را نیروهای امنیتی محاصره کردند و در همین حال تعدادی از خانواده های که برای گرفتن فرزندانشان به مکتب رفته بودند اجازه بیرون شدن از مکتب را ندارند .

تعدادی دیگری از این خانواده ها هم اجازه داخل شدن به مکتب را ندارند تا فرزندان خود را از مکتب بگیرند یعنی در حال حاضر نیروهای امنیتی برای رسانه ها و هیچ کس دیگر اجازه نزدیک شدن به این مکتب افغان ترک را نمیدهند.

در همین حال چهار تن از آموزگاران این مکتب دخترانه افغان ترک که دو تن آنها ترک و دو تن آنها افغانستانی است، امروز از داخل شهر کابل ناپدید شده اند.

تاهنوز نیروهای امنیتی در این مورد به رسانه ها چیزی نگفته اند

۱۳۹۶-۰۹-۲۱
کوکچه پرس