توقف صدور تذکره و آغاز طرح جديد «تثبيت هويت» در نمايندگي‌هاي سياسی افغانستان

2,735 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۶ - ۱:۳۳ بعد از ظهر

صبح امروز کنسولگري افغانستان در مشهد با انتشار اطلاعيه‌اي مهم از توقف کامل صدور شناسنامه‌ها و آغاز طرح جديد تثبيت هويتي خبر داده است.

يک منبع آگاه در سفارت افغانستان نيز در گفت‌وگو با تسنيم ضمن تاييد اين خبر گفت: عصر امروز جلسه‌اي در سفارت افغانستان براي آغاز اين طرح جديد برگزار مي‌شود که در هر صورت شروع اين طرح به معناي پايان طرح صدور شناسنامه‌ها است.

وي افزود: در تاريخ ۱۶ قوس ماه يعني هفته گذشته دستورالعمل نهايي از ناحيه اداره ثبت نفوس و احوال به امور کنسولي وزارت خارجه و تيم‌هاي سيار گذرنامه‌هاي الکترونيک در ايران،

پاکستان و عربستان ابلاغ شده و براساس اين دستورالعمل سراسري در سفارت افغانستان نيز عصر امروز در مورد زمان و چگونگي آغاز اين طرح به نتيجه خواهيم رسيد. اين منبع آگاه تاکيد کرد: اين ابلاغيه سراسري خطاب به همه نمايندگي‌هاي سياسي کشورهاي ذکر شده بوده و غيرقابل انکار است.

اين در حالي است که براساس سند فوق، قرار است تيم‌هاي اعزامي که پيش از اين مسئوليت صدور شناسنامه افغانستان و گذرنامه الکترونيک را برعهده داشتند، از اين بعد براي تثبيت هويت مهاجرين اقدام کرده و پس از آن با صدور برگه‌هايي که در آن کُد هويتي درج شده، جهت اخذ گذرنامه الکترونيکي اقدام کنند.

۱۳۹۶-۰۹-۲۶ ۱۳۹۶-۰۹-۲۶
کوکچه پرس