فساد گسترده در گمرگ فراه

معاون والی فراه با اشاره به وجود فساد گسترده در گمرک ولایت فراه گفت که پس از ۱۱ سال برای اولین بار است که وی به پرده برداری از فساد گسترده در گمرک فراه می‌پردازد.

119 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۶ - ۴:۱۹ بعد از ظهر
فساد گسترده در گمرگ فراه

 محمد یونس رسولی معاون والی فراه با اشاره به وجود فساد گسترده در گمرک ولایت فراه گفت: پس از ۱۱ سال برای اولین بار است که وی به پرده برداری از فساد گسترده در گمرک فراه می‌پردازد.

وی افزود: چندین مقام نظامی و غیر نظامی در اداره محلی فراه با برخی از بازرگانان بزرگ کنار آمدند و بخش بزرگی از درآمد دولتی گمرک را به جیب خود می‌زنند.

وی افزود: شبانه ۹۰ تا ۱۰۰ خودروی باربری که اموال تجارتی را انتقال می‌دهند بدون مالیات گمرکی به دولت از بندر تجارتی شیخ ابونصر فراهی می‌گذرد، بگفته او بازرگان‌ها با تبانی با برخی از مسوولین بلند رتبه نظامی و غیرنظامی این ولایت بیش از صد هزار دلار را حیف ومیل می‌کنند وی نمایندگان فراه در پارلمان را نیز سخت مورد انتقاد قرار داد که گویا به گفته او در کابل خواب هستند.

«نقیب الله نیکمل» فعال مدنی در فراه نیز اداره محلی فراه را طی ۱۱ سال گذشته تا حال را در عرصه مبارزه با فساد متهم به سهل انگاری می‌کنند، اما حالا به گفته معاون والی فراه که به افشاگری در خصوص وجود فساد گسترده در گمرک فراه پرداخته است باید این موضوع به صورت اساسی پیگیری شود.

در حالی که بطور شبانه از وجود بیش از ۱۰۰ هزار دلار فساد، در گمرک فراه سخن گفته می‌شود، که بگفته مقام‌های محلی فراه، با گذشت هر شب طالبان مسلح ۷ الی ۸ میلیون افغانی از خودروهای تجارتی تحت نام درآمد ګمرکی در فراه پول جمع آوری می‌کنند.

۱۳۹۶-۰۹-۲۶ ۱۳۹۶-۰۹-۲۶
کوکچه پرس