رييس جمهور استعفاى عطامحمد نور والى بلخ را منظور کرد

مقامات در ارگ ریاست جمهوری کشور اعلام کرده که رییس جمهور غنی استعفای عطا محمد نور والی بلخ را منظور کرده است.

1,416 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۲۷ قوس ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷ قبل از ظهر
رييس جمهور استعفاى عطامحمد نور والى بلخ را منظور کرد
رئیس‌ جمهور محمد اشرف غنی استعفای عطامحمد نور والی بلخ را منظور نموده و انجنیر محمد داوود به حیث والی جدید بلخ تقرر حاصل کرده است.
 دفتر رییس جمهور در حساب تویتر خود نوشته است که آقای نور این استعفا نامه را مدت قبل به رییس جمهور ارائه کرده و آقای غنی نیز این استعفا را پذیرفته است. در این خبرنامه آمده که انجینیر محمد داوود به عنوان والی جدید بلخ، تقرر یافته است.
این درحالی است که در روزهای گذشته خبر برکناری آقای نور تنش‌های زیادی را به وجود آورده بود و حزب جمعیت اسلامی که آقای نور رییس اجرائی آن است، به حکومت هشدار داده بود که اگر وی برکنار شود با حکومت مقاطعه سیاسی خواهد کرد. تاکنون آقای نور در این مورد واکنشی نداشته است.

این در حالیست که پیش از این حزب جمعیت و نزدیکان عطامحمد محمد نوربخاطر برکناری آقای نور از مقام ولایت، هشدار داده بودند.

نزدیکان عطامحمد نور چند روز پیش گفته بودند که فشارهای ارگ برای برکناری آقای نور افزایش یافته و اگر او برکنار شود، کشور به بحران خواهد رفت.

عطامحمد نور سیزده سال به عنوان والی بلخ ایفای وظیفه کرد و همواره از اعضای ارشد حزب جمعیت و منتقدان حکومت حامد کرزی و اشرف غنی بوده است.

بربنیاد برخی گزارش‌ها، آقای عطا خود نیز در تقرر محمد داوود به حیث جانشین‌اش رضایت دارد و از پیشنهادهای شخص خود او است.

انجنير محمد داوود كيست؟

انجنير داوود باشنده‌ی اصلى ولايت بلخ و از فرمانده‌هان جمعيت به رهبرى مرحوم استاد ذبيح الله بود و اكنون در لندن زنده‌گى مى‌كند .

تصویر از انجنیر داوود:

۱۳۹۶-۰۹-۲۷
کوکچه پرس