والی جدید بلخ: به هيچ عنوان سمت ولايت بلخ و جاي شخصيت عطا را نخواهم گرفت

انجینر محمد داود که جدیدا به عنوان والی بلخ از سوی اشرف غنی مقرر شده می گوید تصميم ارگ را يك توطيه علیه جمعيت، مقاومتگران و به ضرر منافع ملی است.

194 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۶ - ۲:۲۷ قبل از ظهر

به گزارش آژانس خبری بین المللی کوکچه، محمد داوود عضو حزب جمعيت كه به تازه گي از طرف غني بعنوان والي بلخ تعين گرديده است از خود عكس العمل نشان داده و در واكنش به بركناري استاد عطا محمد نور از مقام ولايت بلخ ، تصميم ارگ را يك توطيه علیه جمعيت، مقاومتگران و به ضرر منافع ملي خوانده است .

داود اظهار داشته است كه اگر رياست جمهوري براي من ولايت و ماموريت ميدهد دها پست و نهاد مهم ديگر باسرپرست اداره ميشوند ونياز به مديريت دارند.

دواود ميگويد، غني با استفاده از نام من در بين جمعيت درز ايجاد ميكند تا قبل از انتخابات پارلماني و رياست جمهوري ميدان رقابت را براي كانديدا از حزب جمعيت و پيروان جمعيت تنگ تر ساخته و خود با تيم تماميت خواه اش در صورت برگزار شدن انتخابات دوباره به قدرت برسند.

داود مي افزايد، من به هيچ عنوان سمت ولايت بلخ و جاي شخصيت اي را نخواهم گرفت كه سمبول مقاومت،وارث استاد،نشان مسعود و فاتح جنگ عليه خودكامگي و استبداد است.

انجنير داوود باشنده اصلى ولايت بلخ و از فرماندهان جمعيت به رهبرى استاد ذبيح الله شهيد بود. او اكنون در لندن زندگى مى كند. عطامحمد نور هنگام مذاكرات اش با ارگ استعفانامه اش را نيز داده بود و فرهاد عظيمى و انجنير داوود را به رييس جمهور غنى معرفى كرده بود تا يكى از آنها به حيث والى بلخ تعيين شود. اكنون آقاى غنى از ميان اين دو تن انجنير داوود را به سمت ولايت بلخ گماشته است.

همچنین یک منبع موثق به خبرنگار کوکچه می گوید که عطا محمد نور با تاکید بر اینکه استعفایش از سمت ولایت بلخ مشروط بوده، می‌گوید پذیرش آن از سوی ریاست جمهوری غیرقانونی است و آن را قبول ندارد.

وی گفته که چند ماه پیش از طرف حزبش با ارگ وارد مذاکره شده بود و ورق استعفا را به منظوری به رئیس ‌جمهوری سپرده بود که در صورت برآورده شدن خواسته‌هایش، بتواند قبول کند.

حالا آقای نور می‌گوید تنها بخشی از خواسته‌های او برآورده شده، بنابراین استعفایش منتفی بوده و قابل قبول نیست.

آقای نور این سخنان را در ویدیویی گفته که ظاهرا از روی دوربین تلویزیون ملی ضبط شده و در فیسبوک دست‌به‌دست شده است.

گفتنی است که ارگ ریاست جمهوری افغانستان صبح روز دوشته اعلام کرد که محمد اشرف‌ غنی، رئیس جمهوری افغانستان، “استعفای” عطامحمد نور، والی بلخ را تأیید کرده است. در خبرنامه ارگ که به رسانه‌ها فرستاده شد، آمده که این استعفا چندی قبل صورت گرفته بود.

انجینر محمد داود یکی از چهره های درخشان جهاد و مقاومت، وابسته به حزب جمعیت اسلامی، اصالتا از ولایت بلخ و متولد سال ۱۳۳۳ ه.ش می باشند.وی دوران تعلیم ابتدایی و عالی شان را در ولایت بلخ سپری نموده و تحصیلات عالیه شان را در بخش استخراج نفت و گاز در کشور انگلستان به پایان رسانیده است. انجینر محمد داود ضمن تسلط کامل به زبان های ملی کشور، به زبان های انگلیسی و روسی نیز تسلط دارند.انجینر محمد داود از تجارب کاری متعدد در بخش های استخراج معادن، امور نظامی، مدیریتی و ارتباطات برخوردار است. او یکی از چهره های با نفوذ در بین مجاهدین و متنفذین محسوب می شود.تجارب کاری:– کارمند وزارت معادن و صنابع– کارمند تفحصات شمال برای مدت شش سال– مسوول تعلیم و تربیه نظامی مجاهدین در صفحات شمال و حضور در بخش های مختلف جهادی به مدت ۱۲ سال– امر امنیت ولایت بلخ در بست جنرال
۱۳۹۶-۰۹-۲۸
کوکچه پرس