طرح حکومت خودمختار سر میز است

249 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۶ - ۲:۴۰ قبل از ظهر

به گزارش آژانس خبری بین المللی کوکچه صلاح الدین ربانی جلسه یونان را نیمه تمام گذاشته و در حال برگشت به کشور است و قرار است جبهه شمال حکومت خودمختار اعلان کند

بر اساس این گزارش،  فعلن آصف شاهراه به حیث قومندان امنیه بلخ تعیین شده و گفته می‌شود که این کار در همکاری با معاون اول ریاست جمهوری صورت می‌گیرد.

در همین راستا، استاد عطا هم قرار است مشروعیت خود را از آدرس جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری بگیرد و در سمت خود باقی بماند.

عطا محمد نور با تاکید بر اینکه استعفایش از سمت ولایت بلخ مشروط بوده، می‌گوید پذیرش آن از سوی ریاست جمهوری غیرقانونی است و آن را قبول ندارد.

جمعیت اسلامی افغانستان اعلامیه خود را در پیوند به برکناری استاد عطا اعلام کرده و تاکید کرد .

جمعیت اسلامی افغانستان استعفای محترم ستر جنرال اعطا محمد نور را از سمت ولایت بلخ یک امر عادی وپذیرفته شده در امور اداری ودولت داری می پندارد..

این حزب اظهار امید وارکرد  فراغت استاد اعطا محمد نور از دغدغه های دولت داری چانس وفرصت خوبی برای باز سازی ونو سازی جمعیت اسلامی افغانستانباشد تا تمام نیرو وانرژی خودرا بخاطر احیائی مجدد جمعیت اسلامی افغانستان صرف وزمینه پیروزی در انتخابات پیشرو را مهیا سازند. اگر بیشتر ازین علاقمند کار در جوکات دولت باشند پست وزارت معارف من حیث گزینه مفید وبا ارزش برای شان زیبنده است.

همچنان جمعیت اسلامی افغانستان نشر خبر تصمیم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان را در مورد استاد عطا محمد نور والی بلخ و رییس اجرایی جمعیت اسلامی، یک اقدام عجولانه، غیر مسوولانه، مخالف ثبات و امنیت افغانستان و منافی اصول موافقتنامه حکومت وحدت ملی می‌داند و آن را شدیدا محکوم می‌کند.

جمعیت اسلامی افغانستان پس از بازگشت رییس جمعیت از سفر رسمی و حضور برخی از اعضای شورای رهبری جمعیت اسلامی که در کابل نیستند، به زودی موضعش را به صورت مشخص در این مورد اعلام می‌دارد.

هیئتی متشکل از شورای رهبری جمعیت اسلامی افغانستان اخیراً به دیدار عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجرائیوی جمعیت اسلامی رفته و در این باره بحث کرده‎اند که آقای نور در آینده چی نقشی را بازی خواهد کرد.

عبدالشکور واقف حکیمی سخنگوی این حزب روز چهار شنبه «۱۷ عقرب ۱۳۹۶» در صحبت با رادیو آزادی، اما گفت که این بحث‎ها تا هنوز نهایی نشده‎اند.

آقای حکیمی که خودش عضو این هیئت بوده می‎گوید، آنان بر سر تحولات اخیر سیاسی و تحولات در داخل حکومت نیز بحث کرده‎اند.

۱۳۹۶-۰۹-۲۸
کوکچه پرس