سناتوران: اقدام ناسنجیده حکومت کشور را به بحران می‌برد

آقای قرلق افزود، حکومت باید تمامی عواقف و پس منظر برکناری آقای نور را بسنجد و بعد از آن تصمیم بگیرد.

135 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۶ - ۶:۲۱ بعد از ظهر
سناتوران: اقدام ناسنجیده حکومت کشور را به بحران می‌برد

شماری از سناتورها در مجلس سنا از عواقب برکناری والی بلخ ابراز نگرانی دارند و از رهبران کشور می‌خواهند که با متانت با این مساله برخورد کنند.

ااعضای مجلس سنا تاکید دارند که تغییرات و تبدیلی در نهادهای دولتی یک اصل است؛ اما با موضوع برکناری استاد عطامحمد نور والی بلخ نباید برخورد سیاسی صورت گیرد و با یک اقدام نا سنجیده کشور به بحران سوق داده شود.

عبدالله قرلق عضو مجلس سنا در این مورد گفت: “حکومت باید با مساله برکناری والی بلخ محتاطانه برخورد کند؛ نباید این تصمیم فاجعه آفرین باشد و با یک تصمیم ناسنجیده کشور به بحران سوق داده شود”.

آقای قرلق افزود، حکومت باید تمامی عواقف و پس منظر برکناری آقای نور را بسنجد و بعد از آن تصمیم بگیرد.

محمد حسن هوتک یک عضو دیگر مجلس سنا نیز با اشاره به برکناری والی بلخ از سوی رییس جمهور گفت: “همه می‌دانند که استاد عطا یک شخصیت جهادی است و خدمت زیاد به مردم بلخ انجام داده و همه به شخصیت او احترام دارند؛ اما موضوع استعفایش جنجالی شده است”.

آقای هوتک افزود که تغییر و تبدیلی در دولت یک مساله عادی است و بزرگان افغانستان نباید بخاطر این مساله با هم جنجال کنند.

محی الدین منصف دیگر عضو مجلس سنا نیز گفت: “موضوع بلخ باید از مجاری قانونی و تفاهم حل شد و به تشنج کشانده نشود تا در کشور مشکل ایجاد نگردد”.

انارکلی هنریار نیز در این خصوص گفت: “همه بزرگان کشور باید به خاطر همدیلی میان مردم افغانستان تلاش کنند؛ زیرا مردم افغانستان به وحدت وهمدیلی بیشتر نیاز دارند و همه باهم با دشمنان افغانستان مبارزه کنند، تغییر و تبدیلی در دستگاه دولت یک اصل است و نباید با این مساله سیاسی برخورد شود”.

خانم هنریار خاطرنشان کرد که موضوع والی بلخ نباید به کدام قوم ارتباط داده شود.

این در حالی است که روز گذشته ارگ ریاست جمهوری استعفای استاد محمد نور والی بلخ را اعلام کرد ولی آقای نور در یک پیام تصویری هرگونه استعفایش را رد کرد و تاکید ورزید که منحیث والی بلخ به کارش ادامه می دهد.

آقای نور گفته است که چند ماه پیش از طرف حزب جمعیت اسلامی افغانستان با ارگ وارد مذاکره شده بود و ورق استعفا را به منظوری به محمداشرف غنی سپرده بود که در صورت برآورده شدن خواسته‌هایش، بتواند قبول کند.

۱۳۹۶-۰۹-۲۸ ۱۳۹۶-۰۹-۲۸
کوکچه پرس