مقامات ایرانی از یانگوم تشکر کردند

وزیر بهداشت ایران از کمک های انسان دوستانه بازیگر نقش "یانگوم" به زلزله زدگان ایرانی تقدیر و تشکر کرد.

165 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷ بعد از ظهر
مقامات ایرانی از یانگوم تشکر کردند

به گزارش کوکچه به نقل از اسپوتنیک کلیپی از دیدار وزیر بهداشت از خانم “لی یونگ” بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر در سفارت ایران در “سئول” منتشر شده است که در آن از او به علت کمک های انسان دوستانه به زلزله زدگان تقدیر و تشکر کرده است.

گفته شده است که این بازیگر ۵۶ هزار دلار به زلزله زدگان کمک کرده است. در کلیپ منتشر شده وزیر بهداشت با هدیه یک شکلات خوری صنایع دستی از او تشکر کرد. بسیاری از کاربران با استقبال از این بازیگر معتقدند که او نشان داد فقط در قالب شخصیت یانگوم فردی خیرخواه و خوب نیست بلکه در دنیای واقعی و شخصیت خود هم اینگونه است. کاربران بسیاری عنوان کردند که دیگر مردم زلزله زده با اینگونه کمک ها نباید در چادر زندگی کنند و هر چه سریعتر باید نسبت به اسکان دائم آنها فکر چاره کرد.

رای بسیاری از کاربران جای سوال پیش آمده است که چرا خانم یونگ حجاب بر سر ندارد. در این رابطه گفته می شود که این اتفاق در کشور کره جنوبی صورت گرفته است و به همین خاطر ضرورتی برای حفظ حجاب نبوده است.

خبرگزاری یونهاپ اطلاع داد: لی یونگ آئه مبلغ ۱۰۶ میلیون وون (۹۶۳۹۸ دلار) به یک خیریه محلی اهدا کرده تا برای کمک به زلزه زدگان پوهانگ کره و کرمانشاه ایران صرف شود. «بنیاد کره برای افراد » اعلام کرد نیمی از این پول برای قربانیان زمین لرزه ۵٫۴ ریشتری پوهانگ هزینه خواهد شد و نیمی دیگر به زلزله زدگان ایران، به ویژه کودکان تعلق می گیرد. خانم لی بیان داشت: «قلب من از شنیدن این خبر که شهروندان پوهانگ زخمی شده اند و خانه هایشان را از دست داده اند و از رنج مردم ایران که بازی من در نقش یانگوم را خیلی زیاد دوست داشتند، شکست». بنیاد کره ای اعلام کرد که کمک های خانم لی را به سفارت ایران در سئول تقدیم کرده است تصمیم گرفته با سفارت برای کمک رسانی در ایران همکاری نماید. خانم لی پس از وقوع زمین لرزه در ایران و عراق، با مردم آسیب دیده این مناطق هم ابراز همدردی کرده بود. او در اینستاگرام خود نوشت: «زمین لرزه در ایران و عراق زندگی بسیاری از مردم را آسیب زده و در معرض خطر قرار داده است. ایران زیبا به سرعت احیا خواهد شد. موفق باشید. حال من خوب بود اما اکنون پس از این حادثه احساس ناامیدی می کنم».

۱۳۹۶-۰۹-۲۸ ۱۳۹۶-۰۹-۲۸
کوکچه پرس