مولوی عبدالسلام ضعیف: ۴۰ هزار طالب تروریست در زندان‌های کشور زندانی اند

یک عضو پیشین گروه طالبان می‌گوید که نزدیک به 40 هزار طالب در زندان‌های افغانستان زندانی اند و حکومت نباید این رقم را افزایش دهد.

160 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۴ جدی ۱۳۹۶ - ۶:۰۴ بعد از ظهر
مولوی عبدالسلام ضعیف: ۴۰ هزار طالب تروریست در زندان‌های کشور زندانی اند

مولوی عبدالسلام ضعیف یک عضو پیشین طالبان می‌گوید که براساس معلومات او در حال حاضر نزدیک به ۴۰ هزار طالب در زندان‌های افغانستان زندانی اند.

آقای ضعیف این موضوع را امروز دوشنبه ( ۴ جدی ) در گردهمایی تحت نام ” جلسه ملی مشوروتی علمای دینی پیرامون صلح”  در کابل بیان کرد.

وی تاکید کرد که موجودیت نزدیک به ۴۰ هزار زندانی طالب در زندان‌های افغانستان در شرایطی که محاکم افغانستان آنگونه که باید، عادلانه برخورد نمی‌کند، یکی از مشکلات رسیدن به صلح در افغانستان است. وی از حکومت خواست که در زمینه زندانیان طالبان راه حل پیدا نموده و نیز شمار آنان نباید افزایش یابد.

در نشست که امروز شورای عالی صلح نزدیک به ۵۰۰ عالم دین از سراسر کشور حضور یافته بودند؛ محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح از علما خواست که جهاد صلح اعلام نموده و از روند صلح به گونه قاطعانه حمایت کنند. وی تاکید کرد که علمای دینی برای تغییر وضعیت جنگی افغانستان بهترین تربیون‌ها را در اختیار داشته و نگذارند، در چنین فرصت حساس مردم افغانستان از رویایی رسیدن به صلح بازماند.

آقای خلیلی تاکید کرد که در حال حاضر شرایط مناسب برای صلح در داخل و خارج کشور وجود داشته و آنان نیز کارهای امیدوار کننده‌ای در زمینه آغاز مذاکرات رسمی با گروه‌های مخالف حکومت را روی دست گرفته است.

۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۳۹۶-۱۰-۰۴
کوکچه پرس