دیدارهای رئيس پارلمان افغانستان با همتاهای ایرانی و ترکیه در اسلام آباد

160 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۴ جدی ۱۳۹۶ - ۸:۱۶ بعد از ظهر
دیدارهای رئيس پارلمان افغانستان با همتاهای ایرانی و ترکیه در اسلام آباد

عبدالروف ابراهیمی رئيس پارلمان افغانستان که به پاکستان سفر کرده است، امروز دوشنبه، ۴ جدی جداگانه، با رؤسای مجالس ترکیه و ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

بنابر این گزارش، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس مجلس ملی ترکیه در دیدار دوجانبه خود، بر ضرورت افزایش همکاری ها و توسعه روابط اقتصادی تأکید کردند.

اسماعیل قهرمان رئیس مجلس ترکیه، در این دیدار به افزایش روابط بین ایران و ترکیه اشاره کرد و روابط دو کشور را در حال گسترش دانست و گفت: تبادلات هیات های پارلمانی مکمل روابط دوجانبه است.

همچنین عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان نیز دیدار و گفت و گو کرد.

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان  با یادآوری مشکلاتی که تروریست ها در منطقه ایجاد کرده اند، گفت: خواهشمندیم رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با توجه به نقش برجسته خود در بین کشورهای منطقه شرایط افزایش روابط با افغانستان را فراهم کند.

لاریجانی در این دیدار آمادگی ایران برای افزایش روابط ایران و افغانستان در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی را اعلام کرد.

رئیس مجلس ایران  همچنین حضور افغانستان در نشست راهکارهای مبارزه با تروریسم در پاکستان را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: به درستی تمام نقطه نظرات شما در لفافه و آشکارا در خصوص تروریسم مطرح شده است.

۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۳۹۶-۱۰-۰۴
کوکچه پرس