دربار اشرف غنی خان: حمله سه گانه امروز را تقبیح می کنیم

بامداد پنجشنبه، وقوع سه انفجار بر یک خبرگزاری در غرب کابل، منجر به کشته و زخمی شدن بیش از هفتاد تن شد.

91 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۷ جدی ۱۳۹۶ - ۲:۱۴ بعد از ظهر
دربار اشرف غنی خان: حمله سه گانه امروز را تقبیح می کنیم

ریاست جمهوری افغانستان در اعلامیه‌یی این حمله را «جنایت ضدبشری» و «فاجعۀ انسانی» خوانده است. در این اعلامیه گفته شده است:

«تروریستان در حملۀ امروزی شان، شماری از هم‌وطنان ما را شهید و زخمی ساختند و این گروه‌ها باهدف قراردادن مساجد، اماکن مقدس و مراکز فرهنگی، مرتکب جنایات ضدبشری و اعمال نابخشودنی گردیده‌اند که چنین حرکت‌ها، خلاف همه ارزش‌های اسلامی و انسانی محسوب می‌شود. تروریستان باید بدانند که اکنون مردم افغانستان با درک و آگاهی عمیق از توطئه‌های دشمنان، در همکاری و هماهنگی با دولت خویش، در برابر همه اهداف و پلان‌های شوم دشمن به‌گونۀ مشترک ایستادگی می‌نمایند و برای تقویت وحدت و همدلی بیشتر از پیش متعهد می‌باشند.»

ارگ، کابل: جنایت‌کاران تروریست امروز با حمله به مرکز فرهنگی تبیان در شهر کابل، مرتکب جنایت ضدبشری شدند و بار دیگر فاجعۀ انسانی را به‌بار آوردند.

تروریستان در حملۀ امروزی شان، شماری از هم‌وطنان ما را شهید و زخمی ساختند و این گروه‌ها باهدف قراردادن مساجد، اماکن مقدس و مراکز فرهنگی، مرتکب جنایات ضدبشری و اعمال نابخشودنی گردیده‌اند که چنین حرکت‌ها، خلاف همه ارزش‌های اسلامی و انسانی محسوب می‌شود.

تروریستان باید بدانند که اکنون مردم افغانستان با درک و آگاهی عمیق از توطئه‌های دشمنان، در همکاری و هماهنگی با دولت خویش، در برابر همه اهداف و پلان‌های شوم دشمن به‌گونۀ مشترک ایستادگی می‌نمایند و برای تقویت وحدت و همدلی بیشتر از پیش متعهد می‌باشند.

حکومت افغانستان، یک‌بار دیگر با جدیت تأکید می‌ورزد که ارادۀ روشن برای سرکوب و نابودی همه گروه‌های تروریستی وجود دارد و هم‌اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی ما در نقاط مختلف کشور در برابر تروریستان تا نابودی آنان مبارزه می‌کنند.

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی، به مسوولین مربوطه هدایت داده‌است تا ضمن بررسی چگونگی رویداد متذکره، به زخمی‌ها و قربانیان رسیدگی عاجل صورت گیرد.

رئیس‌جمهور کشور، رویداد امروز و هم‌چنان حملۀ تروریستی دیروز در هلمند را محکوم نموده، به شهدا جنت برین و به زخمی‌ها شفای عاجل استدعا می‌دارد.

۱۳۹۶-۱۰-۰۷ ۱۳۹۶-۱۰-۰۷
کوکچه پرس