آمار خشونت علیه خبرنگاران نشان دهنده یک فاجعه است

خانم موبینه ساعی؛ مسئول ساحوی دفتر حمایت از رسانه های آزاد "نی" و کمیته مصونیت خبرنگاران شمال افغانستان، ضمن محکومیت حملات انتحاری در دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان، به خبرنگار آوا گفت: آمار خشونت علیه خبرنگاران و امکان اطلاع رسانی در سال ۲۰۱۷ به ۲۴۱ قضیه می رسد که نشان دهنده یک فاجعه است.

110 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۷ جدی ۱۳۹۶ - ۹:۴۰ بعد از ظهر
آمار خشونت علیه خبرنگاران نشان دهنده یک فاجعه است

خانم موبینه ساعی؛ مسئول ساحوی دفتر حمایت از رسانه های آزاد “نی” و کمیته مصونیت خبرنگاران شمال افغانستان، ضمن محکومیت حملات انتحاری در دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان، به خبرنگار آوا گفت: آمار خشونت علیه خبرنگاران و امکان اطلاع رسانی در سال ۲۰۱۷ به ۲۴۱ قضیه می رسد که نشان دهنده یک فاجعه است.

در حمله انتحاری امروز در کابل، یک خبرنگار خبرگزاری جمهور شهید و ۹ خبرنگار خبرگزاری صدای افغان زخمی شده اند.

ساعی گفت، خبرگزاری ها و خبرنگاران به منظور اطلاع رسانی و آگاهی دهی مردم تلاش می کنند و حمله بالا آن ها یک عمل غیرانسانی بشمار می رود.

وی افزود، خبرنگاران همیشه به طور بی طرفانه درباره رویدادها آگاهی دهی کرده و نباید مورد تاخت و تاز قرار بگیرند.

مسئول دفتر نی در شمال همچنان اضافه کرد که حکومت باید امنیت اماکن خبرگزاری ها و خبرنگاران را تأمین کند و این مورد یک وظیفه مهم دولت است.

نامبرده گفت، با تاسف جامعه رسانه ها نخستین روزهای سال ۲۰۱۸ را با حملات انتحاری بر دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان در کابل آغاز کرد و این قضیه واقعا تاسف بار است.

از سوی دیگر، انجمن ژورنالیستان آزاد ولایت پروان نیز حمله انتحاری بر خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان را نکوهش و محکوم نموده، برای شهدا بهشت برین و برای مجروحین صحت کامل استدعا کرده است.

به گفته مسئولین این انجمن، این حمله به خاطر خاموش ساختن آزادی بیان است، اما دشمان بدانند که به این هدف شوم شان نخواهند رسید.

۱۳۹۶-۱۰-۰۷ ۱۳۹۶-۱۰-۰۷
کوکچه پرس