صالح: ۲۰ فرد بازداشت شده به جرم همکاری با داعش از وابسته گان حکمتیار اند

132 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:شنبه ۹ جدی ۱۳۹۶ - ۱:۱۵ بعد از ظهر
صالح: ۲۰ فرد بازداشت شده به جرم همکاری با داعش از وابسته گان حکمتیار اند

امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی و رییس روند سبز افغانستان می‌گوید که دولت از افشای هویت وابسته‌گان گلبدین حکمت‌یار که با گروه داعش هم‌کاری می‌نمودند و بازداشت شده‌اند، خود داری می‌کند.

رییس پیشین امنیت ملی این سخن‌ را پس از حملۀ گروه داعش بر مرکزی فرهنگی و سیاسی تبیان در غرب کابل اظهار کرده و خطاب به مردم گفته که باید آنان مسؤولیت تامین گردهمایی‌های خود را بگیرند؛ زیرا دولت در این امر، کوتاه آمده‌است.

آقای صالح گلبدین حکمت‌یار را به حمایت از گروه داعش متهم کرده وافزوده که قرار معلومات دقیق، حد اقل ۲۰ تن از کسانی‌که به جرم هم‌کاری با داعش و بمب‌گذاری‌ها بازداشت شده‌اند، از وابسته‌گان قبلی و یا هم فعلی حکمت‌یار می‌باشند.

این مقام پیشین حکومتی علاوه کرده که حکومت به‌خاطر حفظ آبروی توافقش با گلبدین حکمت‌یار، از افشای آن ابا می‌ورزد و این را نیز گفته‌است که خود حکمت‌یار بارها در تماس با مقام‌های امنیتی، خواستار رهایی آنها‌ شده‌است.

از سوی‌هم، رییس پیشین امنیت ملی تاکید نموده که پرونده‌های افراد بازداشت شده به جرم هم‌کاری با داعش از وابسته‌گان حکمت‌یار بازهم به دلیل افشا نشدن یک رسوایی دیگر به دادگاه سپرده نشده‌اند.

گفتنی‌ست که چندی قبل، فضل‌هادی مسلم‌یار، رییس مشرانو جرگۀ افغانستان نیز از سوی شماری از نماینده‌گان مجلس، به حمایت از گروه داعش متهم شده بود.

این درحالی‌ست که در سال روان میلادی، گروه‌ داعش، در حمله‌های تروریستی شان یک اقلیت خاص مذهبی را  در افغانستان هدف قرار داده و آنان‌ را به خاک و خون کشانیده‌است.

در حمله‌های تروریستی گروه داعش در سال روان، ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند که بیش‌تر آنان در مکان‌های مذهبی هدف قرار گرفته‌اند.

۱۳۹۶-۱۰-۰۹ ۱۳۹۶-۱۰-۰۹
کوکچه پرس