اعلام مطالبات جدید آمریکا از پاکستان؛ به زودی

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که ظرف ۲۴ الی ۴۸ ساعت آینده فهرست جدید مطالبات خود از اسلام آباد را اعلام می کنیم.

82 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۱۳ جدی ۱۳۹۶ - ۴:۳۱ بعد از ظهر
اعلام مطالبات جدید آمریکا از پاکستان؛ به زودی
«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید، روز پنجشنبه گفت، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه( امروز) راهبرد تازه دولت ایالات متحده در قبال ایران را اعلام می‌کند..

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید در ادامه اظهارات ضد پاکستانی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور علیه پاکستان اعلام کرد که ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده، واشنگتن فهرست مطالبات جدید خود از اسلام آباد را اعلام خواهد کرد.

وی افزود: ما می دانیم که پاکستان توانایی مبارزه با تروریسم بیشتر از وضعیت کنونی را دارد اما در انجام وظیفه خود کوتاهی می کند؛ ما خواهان همکاری کامل اسلام آباد با واشنگتن در راستای مبارزه با تروریسم هستیم.

سندرز همچنین تاکید کرد که آمریکا به دلیل عدم صداقت پاکستان در راستای مبارزه با گروه های تروریستی در داخل این کشور، قصد تجدید نظر در روابط خود با اسلام آباد را دارد.

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت که تمام گزینه های برای قطع کمک های مالی آمریکا به پاکستان روی میز است و ما همچنان بر تصمیم خود مبنی بر عدم پرداخت ۲۲۵ میلیون دلار از کمک های واشنگتن به اسلام آباد مصمم هستیم.

وی در ادامه گفت دلیل توجه دوباره ترامپ به پاکستان این است که اسلام آباد در استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان و کشورهای جنوب آسیا جایگاه ویژه ای دارد.

افزون بر این «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل طی اظهاراتی گفت: کمک های خود به پاکستان را نه به خاطر رای مثبت اسلام آباد به قطعنامه فلسطین در شورای امنیت بلکه به خاطر پناده دادن به گروه های تروریستی قطع می کنیم.

هیلی در ادامه گفت که ما از ترامپ تقاضا داریم که کل کمک های مالی به پاکستان را قطع کند. وی در ادامه مدعی شد که پاکستان به تروریست هایی که در افغانستان به نظامیان آمریکایی حمله می کنند، پناه می دهد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین گفت که اسلام آباد در راستای مبارزه با تروریسم صرفا در بعضی موارد با واشنگتن همکاری می کند، ما خواهان همکاری کامل پاکستان با آمریکا در این زمینه هستیم.

گفتنی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در اولین پیام توئیتری خود در سال نو میلادی، پاکستان را آماج حملات لفظی خود قرار داد و ادعا کرد: آمریکا کورکورانه بیش از ۳۳ میلیارد دلار در طول ۱۵ سال اخیر به پاکستان کمک کرده است؛ در حالی که آنها چیزی جز دروغ و فریب به ما تحویل نداده و رهبران ما را احمق پنداشته اند.

وی در ادامه مدعی شد: آنها به تروریست هایی که ما در افغانستان به دنبالشان هستیم، پناه داده اند!

در پاسخ یه این اظهارات ترامپ، «خواجه محمد آصف» وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد که آمریکا برای رضای خدا به پاکستان کمک نکرده است، این کشور برای مبارزه با تروریسم از تمام امکانات ما اعم از مسیرهای زمینی و هوایی، راه آهن و جاده های ما استفاده کرده است.

وی افزود: تمامی کمک های آمریکا به اسلام آباد بر اساس حساب و کتاب بوده است و ما برای حسابرسی درخصوص کوچکترین ذره آن نیز آماده ایم.

آصف در پاسخ به سوالی در مورد حمله احتمالی آمریکا به شهروندان پاکستانی گفت که در صورت بروز چنین اتفاقی با تمام وجود جواب این حملات را خواهیم داد؛ ما هر لحظه برای دفاع از سرزمین خویش آماده ایم.

وزیر خارجه پاکستان همچنین تاکید کرد: آمریکا در جنگ افغانستان با بن بست مواجه شده است و از این رو به دنبال مقصر برای ناکامی های خود می گردد.

وی افزود: واشنگتن به جای اتهام زنی به پاکستان و افزایش نیروهای نظامی در افغانستان با طالبان مذاکره کند چرا که تنها راه حل برقراری امنیت در افغانستان، مذاکرات است.

آصف در پایان گفت: آمریکا باید بداند که راه حل مسئله افغانستان و برقراری امنیت در این منطقه در دست همسایگان این کشور است.

۱۳۹۶-۱۰-۱۳ ۱۳۹۶-۱۰-۱۳
کوکچه پرس