عضو شورای علمای هلمند توسط افراد ناشناس کشته شد

68 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۲۰ جدی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴ بعد از ظهر
عضو شورای علمای هلمند توسط افراد ناشناس کشته شد

مولوی مختاراحمد عضوی شورای علمای ولایت هلمند، امروز صبح از سوی افراد ناشناس کشته شد. عبدالسلام افغان سخن‌گوی پولیس هملند می‌گوید که مولوی مختار احمد، صبح وقت هنگامی که برای اشتراک در نماز جمع می‌رفت، از سوی افراد ناشناس در حوزه نهم امنیتی شهر لشکرگاه کشته شد.

آقای افغان می‌گوید، تحقیقات پولیس برای ردیابی عاملان این رویداد آغاز شده است و به زودی نتیجه تحقیقات شان همگانی خواهد شد.

در همین حال محمد داود مدقیق رییس حج و اوقاف ولایت هلمند این رویداد را نکوهش کرده و از مراجع امنیتی می‌خواهد، به امنیت عالمان دین توجه کرده و عاملان ترور این عضو شورای علما را نیز بازداشت نمایند.

مولوی احمد مختار، در رادیو تلویزی ملی هلمند مسوولیت پیش‌برد برنامه‌های دینی را داشت. حیات الله داوری آمر رادیو تلویزیون هلمند می‌گوید، مولوی مختار احمد به دلایل نا معلوم از چند وقت به این سو کار در رادیو تلویزیون ملی را ترک کرده بود.

این عضو شواری علمای ولایت هملند در حالی ترور شد، که هفته پیش افراد مسلح ناشناس در ولایت ننگرهار نیز ملا امام یک مسجد را ترور کرده و یک مسجد دیگر در این ولایت را با بمب منفجر ساختند.

ترور اعضای شورای علمای افغانستان در سال‌های گذشته معمولن کار طالبان بوده و افراد این گروه هر ازگاهی عالمان دینی را در ولایت های مختلف، ترور کرده اند.

۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳۹۶-۱۰-۲۰
کوکچه پرس