مهاجران افغان در پاکستان نباید قربانی مسایل سیاسی شوند

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت افغانستان می‌گوید که موضوع مهاجران افغان در پاکستان، نباید قربانی بحث‌های سیاسی شود.

70 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۲۰ جدی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷ بعد از ظهر
مهاجران افغان در پاکستان نباید قربانی مسایل سیاسی شوند

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت افغانستان می‌گوید که موضوع مهاجران افغان در پاکستان، نباید قربانی بحث‌های سیاسی شود. داکتر عبدالله که روز سه‌شنبه (۱۹ جدی) در کمیته فرعی امور مهاجرین شورای وزیران صحبت می‌کرد بیان داشت که پاکستان باید به توافقات سه جانبه که بین پاکستان، افغانستان و اداره امور مهاجران سازمان ملل صورت گرفته عمل کند.

وی بیان داشت که برای حل مشکلات مهاجرین باید مذاکرات صورت گیرد و مهاجران افغان نباید از پاکستان به اجبار اخراج شوند.

رییس اجرایی همچنین بیان داشت که در کنار تلاش ها برای حل مشکلات مهاجران افغان در پاکستان، باید در داخل نیز برای بازگشت مهاجران آمادگی گرفته شود.

داکتر عبدالله گفت که دولت افغانستان و نهادهای بین المللی باید به مشکل مهاجرین افغان در پاکستان اولویت داده و هرچه سریع تر مشکلات آنا را حل کند.

در همین حال سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجران کشور گفت که برای حل مشکلات مهاجران افغان در پاکستان بحث‌هایی با مقام‌های پاکستانی جریان دارد تا از اخراج اجباری مهاجران جلوگیری شود.

گفتنی است که گزارش‌هایی وجود دارد که پس از افزایش فشارهای امریکا بر پاکستان، دولت پاکستان تصمیم به اخراج مهاجران افغان گرفته است. پاکستان همواره از مساله مهاجرت افغان ها به عنوان یک ابزار فشار علیه دولت افغانستان استفاده کرده است.

۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳۹۶-۱۰-۲۰
کوکچه پرس