توهین #ترامپ به ملیت مهاجرانی که به #آمریکا می‌روند

101 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:جمعه ۲۲ جدی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸ بعد از ظهر

ترامپ در جلسه مشترک با نمایندگان مجلس آمریکا در مورد مهاجران، به برخی کشورها که مهاجران از آنها به سوی آمریکا و دیگر کشورها روانه می‌شوند، توهین کرد.

رییس جمهور آمریکا برای توصیف کشورهایی که مهاجرانشان به سوی آمریکا روانه شده‌اند و یا در سالهای گذشته به آمریکا آمده‌اند از واژه بسیار نامناسبی استفاده کرده و این کشورها را کثیف توصیف کرده است. ترامپ گفته چرا آمریکا باید از چنین کشورهایی مهاجر بپذیرد؟

به گزارش رسانه‌های آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور دیروز طی جلسه‌ای در دفتر بیضی کاخ سفید، ضمن انتقاد از مهاجران تبعه کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین گفت که برخی از مهاجران از کشورهای «منزجر کننده» به آمریکا می آیند.

ترامپ در این جلسه که لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی و دیک دوربین، سناتور دموکرات ایالت ایلینوی نیز در آن حضور داشته اند، گفته است: “چرا اجازه مهاجرت اتباع این کشورهای منزجر کننده به آمریکا را بدهیم؟ باید از مهاجر نروژی بیشتر میزبانی بکنیم”.

وی در همین جلسه موضوعاتی نظیر لغو قرعه کشی «گرین کارت» آمریکا و پایان «مهاجرت زنجیره‌ای» که پیش‌تر نیز مطرح کرده بود را مجددا مورد بحث و بررسی قرار داده است.

۱۳۹۶-۱۰-۲۲ ۱۳۹۶-۱۰-۲۲
کوکچه پرس