وزیر خارجه افغانستان با وزیر دفاع ناروی دیدار کرد

کوکچه پرس140 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۱۰ دلو ۱۳۹۶ - ۳:۰۳ بعد از ظهر

به گزارش کوکچه صلاح ­الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، پیش از چاشت امروز با فرانک بک جنسن وزیر دفاع کشور شاهی ناروی، در دفتر کار خویش ملاقات کرد.

در آغاز، وزیر امور خارجه به آقای جنسن خوش آمدید گفته، کشور شاهی ناروی را دوست خوبی که در روزهای دشوار در کنار افغانستان قرار داشته است، خوانده و از همکاری­های آن کشور در ساحات بازسازی و تأمین امنیت در افغانستان، به ویژه افزایش تعداد نیروهای آن کشور در چهارچوب مأموریت حمایت قاطع ناتو، اظهار امتنان نمود.

سپس، آقای جنسن در پیوند به حملات وحشیانه تروریستی اخیر در افغانستان ابراز تأسف و تسلیت نموده، فداکاری­ها و دستاوردهای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریستان را قابل ستایش و آموزش­هایی را که این نیروها فرا گرفته اند امیدوار کننده خواند.

در ادامه این ملاقات، دو طرف در باره تلاش­های صلح دولت افغانستان، ضرورت مبارزه جدی در برابر گروه­هایی که به جنگ و خونریزی ادامه می­دهند و تلاش­های دولت افغانستان در راستای ایجاد اجماع منطقوی و بین­المللی در این زمینه، نشست آینده پروسه کابل و اوضاع سیاسی کشور بحث و تبادل نظر کردند.

۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۱۳۹۶-۱۱-۱۰
کوکچه پرس