سفر دو مقام افغانستان به اسلام آباد برای گفت و گو با مقامات پاکستان

«معصوم استانکزی» رئیس امنیت ملی و «ویس احمد برمک» وزیر کشور افغانستان به منظور گفت و گو با نخست وزیر پاکستان و دیگر مقامات این کشور وارد اسلام آباد شدند.

کوکچه پرس254 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۱۱ دلو ۱۳۹۶ - ۳:۳۵ بعد از ظهر

‘عمر زاخیلوال’ سفیر افغانستان در پاکستان روز چهارشنبه با انتشار پیام توییتری اعلام کرد که «معصوم استانکزی» رئیس امنیت ملی و «ویس احمد برمک» وزیر کشور افغانستان به منظور انجام گفت و گوهای مهم با نخست وزیر، فرمانده ارتش و رییس سازمان اطلاعات نظامی پاکستان به اسلام آباد سفر کرده اند.

همچنین به گفته ‘محمد فیصل’ سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، اعضای این هیات بلندپایه افغانستان برای گفت و گو با مقامات پاکستان و همکاری دو جانبه به اسلام آباد سفر کرده اند. بر این اساس، سفر رییس امنیت ملی و وزیر کشور افغانستان، به درخواست دولت افغانستان بوده و این هیات که حامل پیام رییس جمهوری است، امروز با مقام های پاکستان گفت و گو می کنند. گفته می شود که این دو فرستاده دولت افغانستان، با نخست وزیر و رییس سازمان اطلاعات نظامی پاکستان دیدار می کنند و این هیات در سفر به اسلام آباد، شواهد و مدارک حملات اخیر را با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان و ژنرال «نوید مختار» رئیس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان به اشتراک می گذارد.

به گزارش ایرنا ژنرال ‘قمر جاوید باجوا’ فرمانده ارتش پاکستان نهم مهرماه سال جاری برای دیدار با اشرف غنی رئیس‌جمهوری و دیگر مقام‌های افغان، به کابل سفر کرد که این سفر در میان رسانه های دو کشور بازتاب متفاوتی داشت.

۱۳۹۶-۱۱-۱۱ ۱۳۹۶-۱۱-۱۱
کوکچه پرس