پاکستان می خواهد در ایجاد تأسیسات مرزی مشارکت کند

نخست‌وزیر پاکستان با شرکت در اجلاس کمیته امنیت ملی این کشور ضمن محکومیت حملات تروریستی کابل، خواهان مشارکت افغانستان در ایجاد موانع مرزی شد.

کوکچه پرس159 نمایش هاآخرین بروزرسانی:شنبه ۱۴ دلو ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶ بعد از ظهر

به گزارش کوکچه به نقل از روزنامه دان پاکستان «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان با شرکت در اجلاس کمیته امنیت ملی ضمن محکومیت حملات تروریستی کابل، خواهان مشارکت افغانستان در ایجاد موانع مرزی شد.

وی افزود: واکنش مقامات افغانستانی درباره حملات تروریستی اخیر و متهم کردن پاکستان بر اثر دسیسه برخی عناصر خارجی بود با این وجود اسلام‌آباد مصمم به ادامه مذاکرات مثبت با دولت کابل است.

به گزارش داون،عباسی تأکید کرد: ایجاد تأسیسات و موانع مرزی در مرز مشترک به نفع افغانستان و پاکستان است لذا از دولت کابل تقاضا داریم در این زمینه مشارکت کند.

کمیته امنیت ملی پاکستان در هجدهمین اجلاس خود اعلام کرد امیدواریم کشورها تحت تأثیر پخش خبرهای منفی از جانب برخی دشمنان قرار نخواهند گرفت.

علاوه بر نخست وزیر،«قمر جاوید باجواه» فرمانده ارتش، ژنرال «زبیر محمود حیات» رئیس ستاد مشترک ارتش،«خواجه آصف» وزیر امور خارجه، «احسن اقبال» وزیر کشور،«ناصر جنجوعه» مشاور امنیت ملی و فرماندهان نیروهای مسلح پاکستان از شرکت کنندگان مهم در اجلاس کمیته امنیت ملی بودند.

این در حالی است که هیأتی از مقامات بلند پایه پاکستان به سرپرستی «تهمینه جنجوعه» قائم مقام وزارت خارجه امروز برای گفت‌وگو در زمینه همکاری‌های اطلاعاتی، تأمین امنیت مرزهای مشترک، تجارت، مبارزه با تروریسم و رسیدگی به امور مهاجرین راهی کابل شدند.

پیش از این «ویس احمد برمک»، وزیر امور داخله و  «معصوم ستانکزی» رییس امنیت ملی برای گفت‌وگو با مقام‌های پاکستانی در بارۀ حمله‌های اخیر در کابل به اسلام آباد رفتند.

۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۳۹۶-۱۱-۱۴
کوکچه پرس