وضعیت فوق العاده در افغانستان: برنامه امنیتی تازه کابل نهایی شد

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان گفت، روی یک برنامه مهم به خاطر بهبود امنیت شهر کابل کار انجام شده است و این طرح با مقام عالی ریاست جمهوری شریک شده است.

کوکچه پرس458 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۱۶ دلو ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳ قبل از ظهر

نصرت رحیمی معاون سخن گوی وزارت امور داخله در این باره گفت:- “یک برنامه مهم به خاطر بهبود امنیت شهر کابل کار شده، به شکل جامع، و این طرح با مقام عالی ریاست جمهوری شریک شده است”.

گفته می شود، که بخشی از این برنامه پس از افزایش حمله های هراس افگنانه در پایتخت و ارزیابی آسیب پذیرهای امنیتی، ساخته شده است.

در همین حال، میرداد نجرابی، رئیس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نماینده گان بیان داشت:- “نیروهای امنیتی، تجاربی را که خود شان دارند و همچنان از تجارب گذشته و اتفاقات آینده که پیشبینی می شود، که چنین چیزی اگر به وقوع بپیوندد، چطور جلوگیری صورت بگیرد”.

در این میان، چگونگی عملی شدن این برنامه و نیز دسترسی نیروهای امنیتی به ابزارهای پیشرفته در این کار، از نیازهایی استند که در کامیابی این برنامه، اثرگذار دانسته می شوند.

یادآوری می کنیم، که این برنامه در حالی نهایی می شود، که در روزهای اخیر کابل گواه حمله های مرگ بار هراس افگنانه بوده است؛ در تازه ترین رویداد که در برابر شفاخانه جمهوریت رخ داد، دست کم ۱۰۳ تن جان باختند و ۲۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

۱۳۹۶-۱۱-۱۶ ۱۳۹۶-۱۱-۱۶
کوکچه پرس