رژیم کابل: توافق مهمی با هیئت همسایه جنوبی به دست نیامد

وزارت خارجه افغانستان درباره نتیجه سفر هیئتی از پاکستان به ریاست معاون وزیر خارجه این کشور اظهار داشت در این گفت‌وگوها به توافق مهمی دست نیافتیم.

کوکچه پرس292 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۱۶ دلو ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵ بعد از ظهر
رژیم کابل: توافق مهمی با هیئت همسایه جنوبی به دست نیامد
شکیب مستغنی سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان
شکیب مستغنی سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان

به گزارش کوکچه شکیب مستغنی سخنگوی وزارت خارجه افغانستان پس از مذاکرات هیئت پاکستانی با ریاست «تهمینه جنجوعه» معاون وزیر خارجه این کشور با «حکمت خلیل کرزی» معاون وزارت خارجه افغانستان گفت در این مذاکرات هیچ پیشرفت مهمی صورت نگرفته است.

وی افزود: مقامات افغان و پاکستانی درباره برخی موارد البته به پیشرفت‌هایی دست یافتند، اما درباره مسائل مهم بین دو کشور هیچ توافق و یا پیشرفتی صورت نگرفته است.

برخی از کارشناسنان معتقدند که مسائل مهمی که درباره آن بین مقامات پاکستانی و افغان توافقی صورت نگرفته موضوع مراکز امن تروریستی در خاک پاکستان است.

برخی از رسانه‌ها اعلام کردند که سفر هیئت مقامات پاکستانی به کابل در نتیجه سفر مقامات امنیتی افغان به اسلام‌آباد صورت گرفته بود اما وزارت خارجه پاکستان با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که سفر هیئت مقامات این کشور ارتباطی به مسائل امنیتی دو کشور ندارد.

پس از حملات خونین اخیر در کابل وزرای کشور و امنیت ملی افغانستان به منظور ارائه شواهدی از دخالت مخالفان مسلح در خاک پاکستان به این کشور سفر کردند.

این در حالی است که پیش از این نیز مقامات امنیتی افغان و پاکستانی بارها با پادرمیانی سایر کشورها مذاکره کردند اما ظاهرا مذاکرات مقامات دو کشور برای بهبود وضعیت افغانستان هرگز نتیجه‌ای نداده است.

انتهای پیام/

Advert test
۱۳۹۶-۱۱-۱۶ ۱۳۹۶-۱۱-۱۶
کوکچه پرس