کوکچه پرس403 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۲۰ دلو ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴ بعد از ظهر
عملیات شاخه زیتون؛ تاکنون 1062 تروریست از پای درآمدند
ستاد مشترک ارتش ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد در ادامه عمليات شاخه زيتون در عفرین واقع در شمال غرب سوریه ۳۴ تن ديگر از تروریست‌هاى پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د-ی.پ.گ و داعش از پای درآمدند و بدين ترتيب، شمار تلفات آنها به ۱۰۶۲ نفر رسید.

همچنین جنگنده های ترکیه در ادامه عملیات شاخه زیتون ۱۹ پناهگاه و موضع مهمات متعلق به تروریست‌ها را در عفرین منهدم کردند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که عملیات شاخه زیتون در عفرین با پشتیبانی نیروهایی هوایی و زمینی طبق برنامه و با موفقیت به پیش می رود.

چهار روستای دیگر در منطقه عفرین از لوث تروریست ها پاکسازی شد

نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در جریان عملیات شاخه زیتون، روستاهای «اشکان عربی» و«جقلا فوقانی» در عفرین را از لوث تروریست‌هاى پ.ک.ک/پ.ی.د پاکسازی کردند.

همچنین در جریان عملیات شاخه زیتون، روستاهای “نسريه” و”دكان” در منطقه جندریس در غرب عفرین نیز از دست تروریست‌هاى پ.ک.ک/پ.ی.د پاکسازی شده است.

از سوی دیگر، جنگنده‌های ترکیه شب گذشته مواضع گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د در کوه‌های بافیلون٬ شیخ خورز٬ روستاهای کفر جنه٬ شران٬ جیندرس٬ و راجو را هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش آزاد سوریه با پشتیبانی نیروهای مسلح ترکیه با عقب راندن و پاکسازی روستای مذکور تا کنون در مجموع ۴۵ نقطه از جمله ۲۸ روستا و ۱۳ کوه و تپه استراتژیک را از دست گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د پاکسازی کردند.

عملیات شاخه زیتون براساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم ۱۶۲۴ (۲۰۰۵)، ۲۱۷۰ (۲۰۱۴) و ۲۱۷۸ (۲۰۱۴) شورای امنیت و ماده ۵۱ منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

گفتنی است ارتش ترکیه در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ عملیات شاخه زیتون را جهت نابودی تروریست‌های پ.ک.ک/ ک.ج.ک/ پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها آغاز کرد.  AA

۱۳۹۶-۱۱-۲۰ ۱۳۹۶-۱۱-۲۰
کوکچه پرس