نیمی از دانش‌آموزان مدارس کابل مورد خشونت قرار گرفته‌اند

یافته‌های یک مرکز تحقیقاتی در افغانستان نشان می‌دهد که نیمی از دانش آموزان مدارس در کابل بیشتر از یک نوبت مورد ضرب و شتم معلم‌ها قرار گرفته‌اند.

کوکچه پرس227 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۲ دلو ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱ بعد از ظهر
نیمی از دانش‌آموزان مدارس کابل مورد خشونت قرار گرفته‌اند

مرکز خبرنگاری تحقیقی “پیک” از طریق مصاحبه حضوری با ۶۶۰ دانش آموز دختر و پسر در ۴۰ مدرسه شهر کابل میزان خشونت در مدارس پایتخت را مطالعه کرده است.

بنابر نتایج نظرسنجی، تنھا یکی از هر ۱۰ دانش‌آموزی که مورد خشونت قرار گرفته به اداره مدرسه و خانواده شکایت کرده‌، هرچند به ھیچ یک از این شکایت‌ها رسیدگی نشده است. ترس از ناکام شدن و تکرار خشونت از علل اصلی شکایت نکردن دانش‌آموزان عنوان شده است.

مطابق این نظرسنجی، خشونت‌های انجام شده علیه کودکان مدرسه‌ای در ۲۱ درصد موارد به زخمی شدن در ۱۶ درصد به ترک مدرسه و در ۱۴ درصد به آسیب‌های روانی منجر شده است.

بنابر گزارش بی‌بی‌سی، ضرب و شتم، تهدید و خشونت علیه دانش آموزان از سوی آموزگاران آنان در مدارس افغانستان، پدیده‌ای است که از گذشته رواج داشته و هنوز هم در اغلب مدارس این کشور به قوت خود باقی‌ است.

به نظر می‌رسد که تلاش‌های دولت افغانستان برای بهبود وضعیت نظام آموزشی این کشور، تاثیر کلانی بر رفع خشونت در مدارس به دنبال نداشته است.

مقام‌های وزارت آموزش و پرورش افغانستان می‌گویند مبارزه با خشونت در فضای مدارس، نیازمند همکاری و هماهنگی میان دولت و خانواده‌هاست.

انتهای پیام

Advert test
۱۳۹۶-۱۱-۲۲
کوکچه پرس