فرد نفوذى طالبان در هلمند ١٦ فرد مسلح طرفدار دولت را کشت

کوکچه پرس261 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۲ دلو ۱۳۹۶ - ۱:۳۹ بعد از ظهر

[bha size=’190×60′ variation=’01’ align=’alignleft’]سال آینده برای رشد و توانمندسازی زنان در سکتور کشاورزی، بیش از ۲۷ هزار باغچۀ خانه‌گی، ۱۳۰ سبزخانه و ۱۲ مرکز پروسس میوه ایجاد خواهد شد.

نصیراحمد درانی، وزیر زراعت و آبیاری در دومین نشست توانمندسازی زنان در سکتور کشاورزی امروز می‌گوید، برای رشد زنان در سکتور کشاورزی گام‌های عملی برداشته خواهد شد.

آقای درانی، نقش زنان را در اقتصاد کشور مهم می‌داند و می‌گوید، سال آینده برای توانمندسازی زنان بیش از ۱۷۲۱۶ پرورشگاه مرغ و ۱۰۰ واحد کشت و تولید سمارق/قارچ ایجاد خواهد شد و ۶۰۰ صندوق زنبور عسل نیز توزیع می‌شود.

رولا غنی، بانوی نخست نیز در این نشست بر رشد و توانمندسازی زنان در سکتور کشاورزی تأکید می‌کند و می‌گوید، بیش از ۶۶ درصد زنان در سکتور کشاورزی مشغول به کاراند.

دلبر نظری، وزیر امور زنان نبود منابع مالی و بانک کشاورزی برای زنان را از بزرگترین مشکلات بانوان می‌داند و می‌گوید، برای رشد کاروبار زنان، وزارت زراعت باید برنامه‌های موثری روی دست گیرد.

مسؤولان وزارت زراعت و آبیاری می‌گویند، زنان کشاورز در چند سال گذشته در بخش‌های مرغ‌داری، زنبورداری، پروسس میوه‌های تازه، ساخت سبزخانه‌ها و باغچه‌های خانه‌گی آموزش های لازم را فرا گرفته و درآمدهای خوبی از این راه‌ها داشته‌اند.

۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۳۹۶-۱۱-۲۲
کوکچه پرس