بهره برداری ساختمان چهار باب مکتب در ولایت جوزجان

کوکچه پرس216 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۴ دلو ۱۳۹۶ - ۴:۴۰ بعد از ظهر

بهره برداری ساختمان چهار باب مکتب در ولایت جوزجان download (1)

کار ساخت تعميرهاى چهار باب مکتب که هر کدام دارای چهار- چهار صنف درسی، اداره، تشناب و ساير ملحقات ضروری می باشند، در شهر شبرغان تکمیل گردید.

محمد حليم ساحل يکتن از مسئولان رياست معارف ولايت جوزجان گفت: “قبل از آنکه مکاتب مذکور در اين محلات ساختمان گردد، شاگردان در فضای باز و يا در زير خيمه ها درس مى خواندند، که اکنون آنها با مشکلات نبود صنوف درسی مواجه نيستند .

مسوولان می گویند که ساختمان مکاتب ياد شده، ١٩٠هزار دالر امريکايی هزينه برداشته که ازسوى موسسه اکتيد(Acted)  تمويل و ساخته شده است.

فيروزه يکتن ازشاگردان مکتب متوسطه قريه پمپ خانه گفت: “قبل از آنکه صنوف درسی در اين محل ساخته شود، ما ناگزير بوديم به قريه يماق تنکه برای فراگيری درس و تعليم برويم و برای ما مشکل بود تا در فصل سرما و گرما فاصله قريۀ خود, تا قريۀ يماق تنکه را طی کنيم.”

وی افزود که اکنون دانش آموزان مى توانند راحت در صنوف درسی که برای شان ساخته شده، درس بخوانند و تنها مشکلات شان نبود آب آشامیدنی است و اميداست که اين معضل، از راه دانش آموزان برداشته شود.

گفتنی است که در ولايت جوزجان ٤٠٣ مکتب وجود دارد که بيشتر از ١٧٠ هزار شاگرد در آن مصروف فراگيری درس اند و همچنان حدود ١٦٦ مکتب، فاقد صنوف درسی اند.

منبع: ودصم

۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۳۹۶-۱۱-۲۴
کوکچه پرس