پاکستان در لیست حامیان مالی تروریسم قرار می‌گیرد

گزارش‌ها حاکی از آن است که امریکا در صدد قراردادن پاکستان در لیست‌های کشورهای تمویل کنندۀ تروریزم است؛ چیزی اسلام‌آباد به شدت به خاطر جلوگیری از این اقدام‌ واشنگتن تلاش دارد.

کوکچه پرس402 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۲۵ دلو ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴ قبل از ظهر

این مطلب را وزیر مالیه پاکستان به خبرگزاری رویترز ابراز کرده و افزوده که امریکا از چندی به دینسو می‌خواهد که کشورش را در فهرست کشورهای تمویل کننده هراس‌افگنی قرار دهد.

مفتاح اسماعیل، وزیر مالیه پاکستان هم‌چنان گفته که امریکا توانسته، توافق آلمان و فرانسه را به دست آورده که باید پاکستان در لیست کشورهای تمویل کننده تروریزم قرار گیرد.

آقای اسماعیل گفته که پاکستان درحال حاضر به شدت روی این موضوع با مقام‌های امریکایی، فرانسوی و آلمانی کار می‌کند؛ تا اسلام‌آباد در لیست کشورهای تمویل کننده تروریزم قرار نگیرد.

وزیر مالیه پاکستان وعده داده که به خاطر کامیاب شدن از این آزمون، بدون این که از اقدامی نامی ببرد، افزوده که کاری را انجام خواهد داد.

این درحالی‌ست که قرار است در آیندۀ نزدیک نشستی در پاریس برگزار شود که در آن تصمیم خواهد گرفته شد که آیا پاکستان در فهرست تمویل کننده‌‎گان دهشت‌افگنی قرار می‌گیرد یا خیر.

قابل یادآوری‌ست که پاکستان در این اواخر به‌خاطر جادادن به گروه‌های دهشت‌افگن، زیر فشار کشورهای جهان به خصوص امریکا قرار گرفته‌است.

سیاست دولت جدید امریکا به رهبری دونالد ترامپ، پس اعلام راه‌برد جدیدش در قبال افغانستان وکشورهای آسیایی جنوبی، به صورت یکباره ۱۸۰ درجه در قبال پاکستان تغییر کرد.

امریکا در هنگام اعلام سیاست جدیدش اعلام کردکه پاکستان به هراس‌افگنان جاداده و باید در بین از بردن آن تلاش نماید، در غیر آن واشنگتن عملا وارد عمل خواهد شد.

با این حال، این‌که درحال حاضر دنیا به این عقیده رسیده که پاکستان به مرکز تروریستان مبدل شده، آیا کشورهای جهان خواهند تلاش کرد تا این کشور در لیست تمویل کننده‌گان دهشت‌افگنی قرار گیرد، سوال‌ست که زمان به آن پاسخ خواهد داد.

۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۳۹۶-۱۱-۲۵
کوکچه پرس