شورای امنیت ملی: استانکزی و اتمر تماسی با طالبان نگرفته است

کوکچه پرس229 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۲۵ دلو ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶ قبل از ظهر

شورای امنیت ملی گزارش‌ها درباره تماس محمدحنیف اتمر مشاور این شورا با گروه طالبان رد کرده است.

شماری از مقام‌های شورای عالی صلح افغانستان و اعضای پیشین رهبری طالبان گزارش داده است که محمد معصوم ستانکزی، رییس امنیت ملی و محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان، جداگانه در تماس و گفتگو با طالبان اند.

در این گزارش آمده که مشکل عمده این است که این دو مقام افغان در مورد تماس‌های شان با طالبان، با یکدیگر هماهنگی و تشریک معلومات نداشته و نه هم شورای عالی صلح افغانستان را که برای مذاکره با طالبان ایجاد شده است، در جریان گذاشته اند.

اما دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی درباره این گزارش گفته که در محتوای این نوشته آمده است که گویا، مقام های افغان پس از حمله های خونین در افغانستان و به ویژه حمله های که در کابل اتفاق افتاد، دست کم دوبار با طالبان گفتگو کرده اند.

در اعلامیه شورای امنیت ملی آمده:”خبرگزاری اسوشیتد پرس این گفته ها را از منبع نا معلومی ارایه کرده، وگفته است که بدون این که با شورای عالی صلح هم آهنگی شود محترم محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان و محترم معصوم ستانکزی رییس عمومی امنیت ملی کشور به گونه ی جداگانه با طالبان گفت و گو کرده اند”.

این در حالی است که پیش از این نیز گزارش‌هایی وجود داشت که معصوم استانکزی رییس امنیت ملی و حنیف اتمر مشاور شورای امنیت با طالبان در تماس اند.

۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۳۹۶-۱۱-۲۵
کوکچه پرس